הוכחת הרבנים: מה הקשר בין רבנות ישראל לבונים החופשיים, כולל את הרב קוק !

5,286

ממליצים לקרוא את הפוסט הזה טוב טוב, לעבור עליו ועל מה שמצורף זה פוסט חשוב מאוד, להבנה של האמת הדתית הנסתרת!

ראשית נעיר כי כמו בעולם הישן כך בעולם החדש , כמו שאמר החכם מכל אדם “אין חדש תחת השמש”. האימפריה היוונית כאשר כבשה את הארץ אחד הניסיונות ההתערבויות שלה היו בשיבוש הדת בארץ ישראל והנחלת התרבות היוונית האלילית במקומה. כחלק מהאסטרטגיה זאת היא לקחה חלק פעיל במינוי כוהנים גדולים בבית המקדש.

כאשר מחליפים דת, לא באים קודם כל לעם אלא לכוהנים, מנסים להמיר את אמונתם של הכוהנים בכול מיני דרכים ותחבולות, לכוהנים שהצליחו להדיח או לכוהנים שהתפתו להמיר את דתם נותנים את הסמכויות והכוח, ואילו את הכוהנים שנישארו דבקים לאמונתם דוחקים לשוליים ומרחיקים אותם מכל עמדת כוח. העם בדר”כ עיוור או חסר עונים ובסופו של דבר נאלץ להאמין באמונה החדשה שאותה רצו הכובשים להנחיל, התהליך נעשה בצורה איטית והדרגתית כך שרבים לא שמים לב אליו בכלל .

זהו בדיוק התהליך שהחלו הבריטים עם כיבוש את הארץ ועיזבתם ההדרגתית תוך כדי שליטה כמעט מוחלטת בכל מוקדי הכוח, ואחד ממוקדי הכוח הוא הדת. ולכן הבריטים לא עזבו עד לפני שיסדו את מוסד הרבנות. למעשה מי שהקים את רבנות ישראל היה הרבט סמואל הנציב הראשון ליהודה. הרברט סמואל כמעט כמו כול בעלי התפקידים הבכירים בבריטניה היה בונה חופשי בעצמו. הרברט סמואל השתיך למספר מסדרים סודים, אחד המסדרים הוא “מסדר האמבט” ואם תבדקו בויקפדיה על מסדר זה תגדלו שמלכת אנגליה היא העומדת בראשו. הרבט סמואל מינה את נורמן בנטוויץ שמופיע כקצין במסדר האימפריה הבריטית שהמלכה אליזבת כיום העומדת בראשו, להזכירכם סיסמאתו של המסדר היא “למען האל והאימפריה”. אביו של נורמן היה חבר במסדר בני ברית כפי שכותב המזכיר לשעבר של ארגון בני ברית בספרו “ירושלים : תולדות ירושלים בשנים תרמ״ח־תשמ״ח (1988-1888) בראי לשכת ״ירושלים״ של בני ברית בעמוד 279. בהמלצתו של נורמן בנטוויץ מוקמת וועדה שכוללת שני שליש רבנים ושליש חילוניים. אחד מהשותפים הבכירים ביותר בועדות אלו ואף אחד החתומים על בחירתם של הרבנים הראשיים הראשונים היה ראש הבונים החופשים מר דוד ילין, שהיה גם ראש בני ברית, שימוש לב איך הכל קשור לבונים החופשיים. חבר בכיר נוסף שלקח חלק בועדות אלו היה הרב יהוד לייב מימון פישמן, שהיה חבר באגודה הסודית אחוה שהוכחנו לכם את קשריה לבונים החופשיים בפוסט הקודם.

נמשיך, בנוסף לבחירתם של הרבנים הראשיים ועוד כ-6 רבנים נוספים, הוחלט לבחור גם שלושה נציגים חילונים, אותם נציגים חילונים עם הזמן חדלו מלהתקיים, אך שתיים מתוך שלושת הנציגים הראשונים הם מרדכי לבנון, מי שהיה שופט בבית המשפט המחוזי וחבר במסדר בני ברית!, ומרדכי עליאש מי שהיה נישא לשכת בני ברית בירושלים, ושוב להזכירכם בני ברית זה בונים חופשים!

הדבר האחרון שאפשר להכחיש הוא את מעורבותם של ארגוני סתר והבונים החופשים בהקמה ובבחירות של הרבנות הראשית לישראל, אבל השאלה מה עם הרבנים הראשיים בעצמם?

עד לכאן דיברנו על הגוף שקשור במינויי הרבנים עצמם, אך לא על הרבנים עצמם. נאריך על הרבנים הראשונים בלבד, ועל השאר נכתוב פחות.

הרבנים הראשונים:

נתחיל עם הראשון לציון הרב יעקב מאיר :

הרב יעקב מאיר היה חבר במסדר בני ברית, ואת זה כותבים בונים חופשים כמו דוד תדהר, שלום קסאן ודוד סמינלנסקי. שלום קסאן מי שהיה חבר במסדר בני ברית והבונים החופשיים כותב בספרו “דוד ילין, המחנך והמנהיג” בעמוד 101:

“והנה יזם ילין את הרעיון להקמת שתי לשכות נוספות: אחת ביפו והשניה בצפת. לפי הצעתו ירדו ליפו שלושת האחים מלשכת ירושלים הרב יעקב מאיר ז”ל, רבי יחיאל מיכל פינס והאח יחיאל צבי צימרינסקי, ויסדו את לשכת “שערי ציון””.

להזכירכם דוד ילין היה ראש הבונים החופשיים, ולפי עצתו הרב יעקב מאיר עם עוד אחים בלשכת בני ברית הולכים ליסד לישכה חדשה בשם שערי ציון!

דוד תדהר שהיה חבר במסדר הבונים החופשים ובמסדר בני ברית כותב על הרב יעקב מאיר באנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו כרך שלישי עמוד 1216

בערך “הרב יעקב מאיר” :
“היה זמן מה חבר ב”בני ברית”, וכדי למנוע צער מאביו, שהאמין לריבות על חבורה זו, יצא רשמית מהלשכה אך הוסיף לתמוך ביסוד הספרייה, “מדרש אברבנאל” וביתר פעולותיה.”

האם דבר טוב יכול לצער אב?! וכמובן שרוב הסיכויים שהרב יעקב מאיר לא באמת עזב את התנועה שאליה נשבע אמונים, במיוחד כאשר המשיך לתמוך בה כפי שכתוב.

כפי שהוכחנו לכם בפוסט הקודם, בני ברית זה בונים חופשים לכול דבר ועניין, והם קשורים קשר הדוק לבניה החופשית. תראו איך רב בישראל, רב ראשי יחד עם החכם באשי של קושטא מדיחים אנשי דת אחרים להאמין שבני ברית לא קשורה לבונים החופשים. לפני זה הקדמה מהבונה חופשי וחבר במסדר בני ברית, דוד סמילנסקי, כפי שכתב בספרו “עם בני ארצי ועירי עמוד 441 בערך יקיר בכר:

 

ד״ר בכר היה ממייסדי הלשכה ברמת־גן. במשך עשרות שנים ״קידש״ יקיר בכר כנשיא, כמה מאות אחים ואחיות בלשכות ״בני־ברית״ ו״בנות־ברית״.

מהציטוט הזה אתם יכולים להבין שיקיר בכר היה מכניס אנשים לתוך אגודות הסוד בטקסי קידושין אשר נשמרים בסוד. אותו יקיר בכר הלך לחלב בסוריה ורצה לפתוח שם לשכה של בני ברית, חלק מן הרבנים המקומים שידעו שיש קשר לתנועה הזאת עם הבונים החופשים סירבו, והתנגדו ליקיר בכר, ורבנים שהיו חברים בבני ברית יצאו להגנתו.

זה המשך ציטוט על יקיר בכר מאותו הספר של דוד סמינלסקי:
“חשבוהו ל״מיסיונר׳ והטילו עליו חרם, והיה נזקק להתערבוהם של הרב הראשי בקושטא של אז, ר’ יעקב מאיר, ושל הרב הראשי בברלין של אז, ד״ר ליאו ביק (שניהם אחים ב״בני־ברית״), לצאת להגנתו.”

רק נציין שגם הרב הראשי של קושטא של אז, הרב חיים בז’רנו היה חבר במסדר בני ברית, ושהרב ליאו בק היה רב רפורמי!. בסופו של דבר הרב יעקב מאיר, הרב הראשי לישראל עוזר להדיח את אנשי חלב ומסייע ליקיר בכר, חבר מסדר בני ברית, להקים לישכה של בני ברית בטענה כי אין קשר לבני ברית והבונים החופשיים. איך קראו ללשכה שהקימו בחלב?!
קראו ללשכה שהקימו בחלב “לישכת אדלוף כרמייה”, על שם אותו אדם שהזכרנו בעבר שהיה בונה חופשי מפורסם ונשיא האליאנס, מה אפשר להגיד על זה?!

הרב קוק:

התחלנו עם יעקב מאיר, להוכיח ללא ספק שיש קשר לרבנות ולבני ברית או הבונים החופשיים. לגבי הרב קוק הנושא קצת מורכב, כיוון שאת חברותו בארגוני הסוד מסתירים קצת, ויש צורך להסיק מסקנות בשביל להבין שהוא היה חבר במסדרים סודיים. כהתחלה קצת ארוך אבל חשוב, תקראו מה פורסם על אגודת אחוה בבעיתון דבר, ביום רביעי, 10 בפברואר 1932:

“בירושלים קיימת זה עשרות שנים אגודת “אחוה” שהשפעתה כבירה מאד על כל חיי העיר. אגודה זו היא אגודת סתרים, חיקוי חיצוני לבונים חפשים, בני ברית ומכבים קדמונים. הקלפה החיצונית תופסת בה מקום גדול. חגיגות, טכסים, השבעות נאומים חוצבי להבות. יש אומרים כי יותר מקליפה חיצונית אין לאגודה זו. אבל אין יודע אל נכון. כולה עטופה סודיות חמורה. הנכנס לאגודה זו משביעים אותו בנקיטת חפץ כי ישמור במשך כל ימי חייו על :סודות האגודה” גם אחר צאתו ממנה. באגודה זו ישנן דרגות דרגות דרגות : אחוה הצעיר, אחוה א’ אחוה ב’, וחבר האגודה עולה לעט לעט מדרגא למדרגא. בין האחואים ישנם “גלויים” וישנם “נסתרים” כמו במשטרה להבדיל. כפי שידוע בצבור עיקר המטרה של האגודה זו היא עזרה הדדית. שאיפתה היא לכבוש את המוסדות ולהשתלט עליהם בכדי להכניס שם את חבריה. משום כך אינה מקבלת לחברים אלא אנשים היכולים להועיל לה. מצודת פרושה על מוסדות הישוב בישן בירושלים וידה נטויה גם על מוסדות הישוב החדש. אגודה זו אחראית במדה רבה לרקבון השורר במוסדות הירושלמיים. היא מגינה על הסדרים במוסדות שחבריה שולטים בהם. היא מגינה, למשל, על הרקבון ב”ביקור חולים”, ומתנגדת לריאורגניזציה במוסד זה מפני שמנהלו, מר א.י. כהן המפורסם, הוא חבר ב”אחוה”. גם הרבנים זוננפלד וקוק שבויים במדת מה בידי האגודה התקיפה הזו. היו מקרים שהרב קוק חשב לצאת נגד הנהגת “ועד כל הכוללים”, אולם קיבל רמזים מ”אחוה” ונמנע. חבריה תופסים מקום באגודת ישראל, במזרחי, בועד כל הכוללים, בועד האשכנזי, בועד הקהילה ואף בועד הלאומי. חבר ב”אחוה” מובטח בפרנסה ובעמדה בחיים….”

מהכתבה עולים שלושה דברים שאנו רוצים שתשימו לב אליהם.
1. “בין האחואים ישנם “גלויים” וישנם “נסתרים” כמו במשטרה להבדיל” – כלומר יש חברים בתוך אחוה שחברותם נשמרת בסוד!
2. “גם הרבנים זוננפלד וקוק שבויים במדת מה בידי האגודה”. – במילים אחרות הרב קוק נשמע למסדר אחוה
3. “שאיפתה היא לכבוש את המוסדות ולהשתלט עליהם בכדי להכניס שם את חבריה” – משמע מי שחברי אחוה מקדמים אותו, הוא חבר באגודת אחוה!

בנוסף לכך הנה לכם מספר ציטוטים שכתוב בספר על אגודה אחוה שכתב אחד מחברי מהאגודה בשם יצחק יעקב ילין, שכבר הזכרנו בעבר. וכך הוא כותב בספר “ספר-האחוה: ליובל-החמשים של אגדת אחוה העולמית, תרנ”ה-תש”ה” בעמוד 103:

“יוד חשון, תרפ”ג. (אספת ועד הלשכות.)
האח מר חיים דוב משפיה בה בהצעה שהאגודה תביא מאה יתומים מאוקרינה לגדלם ולחנכם כאן. הוא מתנדב לנסוע לשם זה לאוקרינה. על פי האינציאטיבה שלו כבר נקראה בנדון זה אספה גם בבית הגרא”י קוק, שהזמינהו לבוא לשם כך ירושלימה.”

מכאן עולה שהרב קוק השתתף באסיפות האחים של אגודת אחוה, ואף פגישות נערכו בביתו בירושלים!!

ובהמשך בעמוד 104 כתוב:
“מחליטים לשלוח מכתב-ברכה לרבנו הרב הרשי הגרא”י קוק לרגלי הכנסו אל הדירה החדשה. הנשיא הסגן המזכיר ועוד אחים יבקרוהו בשבת וימסרו לו את מכתב הברכה.”

 

חברי האגודה קוראים לרב קוק בתואר “רבנו”, כלומר הרב של אגודת אחוה, וכמעט בכל דבר של האגודה הוא היה פעיל ושותף. חברי אגודת אחוה וגופים שהקימו כמו הסתדרות המזרחי הם שעזרו לו להגיע למשרות והתפקידים שהגיע אליהם.

לדוגמא יהודה (יודא) אהרן סג”ל ווייס שהיה חבר באגודת אחוה, הוא אחד האנשים שסייע וקידם אותו כפי שכתוב באנציקלופדיה לחלוציי הישוב ובוניו של דוד תדהר, כרך 6 עמוד 2635:

” בתרע”ט היה בין באי כח מוסדות הצבור מירושלים שהזמינו את הרב א. י. הכהן קוק זצ”ל’ לעלות לירושלים בתור הרב הראשי ליהודי א”י.”

ובמקום אחר כותב חבר מסדר אחוה אחר בשם, יצחק שריון בספר “זכרונות יצחק שריון” כך:
“ועד הסתדרות המזרחי לקח חלק גדול ופעל הרבה בהזמנת הרב הגאון הגדול ר’ אברהם יצחק הכהן קוק זצ”ל, שנתקבל בשנת תרפ”א לרב ראשי לירושלים עיה”ק ולכל ארץ ישראל. בתור מ”מ יו”ר ועד המזרחי היתה לי הזכיה להיות חתום על כתב הרבנות של הרה”ג ראי”ה קוק זצ”ל יחד עם חבר הועד ר’ יודא אהרן ווייס…”.

וכפי שכתבנו לכם מקודם חברי אגודת אחוה מקדמים את חבריהם בלבד, והראשנו לכם שבביתו ערכו אסיפות של לשכת אחוה, חברי אגודת אחוה מכנים אותו רבנו, וגם הרב קוק לוקח חלק פעיל בפעילויות האגודה – מה שמוביל למסקנה שכתובה בויקפדיה כי הרב קוק הוא חבר באגודת אחוה. וכבר הוכחנו לכם את הקשר בין אגודת אחוה לבונים החופשיים.

עוד אחד מהאישים שמצוין במספר מקומות כי קידם את הרב קוק הוא שמעון רוקח, הדברים כתובים בין היתר באתר של משפחת רוקח, ציטוט:

“בשנת תרס”ד (1904) הגיע לארץ הרב קוק שבא לכהן במשרת הרבנות ביפו. אם הרב קוק קשר את גורלו עם ארצנו לנצח, יש להודות על זה לשמעון רוקח, שהיה בין הראשונים יחד עם ר’ יחיאל מיכל פינס, שזירזו את עדת יפו להביאו מרוסיה ולהושיבו על כס הרבנות ביפו.”

קישור לאתר: http://www.rokach-house.co.il/contribution-to-israel

שמעון רוקח וגם יחיאל מיכל פינס היו חברי בבני ברית, שזה בניה חופשית לכול דבר. ובכל זאת על שמעון רוקח מפורסם כי היה בונה חופשי בצורה מפורשת והנה לכם ציטוט מתוך הספר יפו, נוה־צדק: ראשיתה של תל־אביב : תולדות היישוב היהודי ביפו מראשית המאה ה־91 עמוד 215:

“עימותים קשים יותר היו בין האשכנזים הירושלמים לבין חובבי ציון העולים החדשים. הקרעים שגרמו מאבקים אלה כמעט ולא היו ניתנים עוד לאיחויי, התנהל למשל מאבק בין שמעון רוקח לבין ד”ר שטיין על נשיאות לשכת הבונים החופשיים”…

והנה לכם עוד הוכחה כי הבונים החופשיים, כמו שמעון רוקח במקרה זה, היו אלו שקידמו את הרב קוק.

עוד דבר שמחזק את קשריו של הרב קוק לאגודות הסוד היא קריאה של לשכה של בני ברית על שמו לאחר מותו, וללשכה הזאת קוראים לשכת הראי”ה ובראשה עמד יצחק אלפסי מי שהיה המזכיר של בני ברית. לחנוכת הלשכה בא גם בנו של הרב קוק, הרב רבי יהודה צבי קוק, והרב גורן כך שלשכת בני ברית לא הייתה זרה למשפחה. נסיים באמירה כי אנשים שקראו על שמם לשכות של בני ברית היו במקרים רבים בונים חופשים או חברים במסדר בני ברית שזה אותו דבר,מכאן אין מה להוסיף.

לגבי שני הרבנים הראשיים נוסיף את מה שאמרנו בעברו, כי הם קיבלו אות הצטיינות מהמסדר של הבונים החופשיים בבריטניה, מצידו של המלך ג’ורג’ החמישי כפי שפירסמנו בעבר, ואות זה בדמות צלב הם עונדים כפי שרואים בתמונה.

הראשון לציון הרב בן ציון מאיר חי עוזיאל:
יצחק אלפסי כותב בספר ירושלים: תולדות ירושלים בשנים תרמ״ח־תשמ״ח (1988־1888) בראי לשכת ״ירושלים״ של בני ברית בעמוד 210 כי הרב עוזיאל היה חבר במסדר בני ברית וכך הוא כותב:

“מן הפעולות של שנת ת”ש – לפי ‘ידיעות בני ברית’ – נזכיר את קבלת הפנים להרב הראשי רבי בן ציון מאיר חי עוזיאל – חבר בני ברית.”

הרב עוזיאל היה חבר בני ברית, והשתתף בועידות ואסיפות של בני ברית וגם של הבונים החופשים (מצורפות כתבות). הוא למד במוסד של האליאנס, ואחד המורים שלו היה מרדכי אזרחי שהיה חבר במסדר “בני משה” כפי שכתוב בערך על שמו באנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו של דוד תדהר.

הרב הרצוג:

לא רק שהרב היה קשור לבני ברית אלא גם אישתו. רק נעיר לפני זה שגד פרומקין מי שעמד בראש בני ברית הוא גם בונה חופשי, ותעודות שלו המעידות כי היה בונה חופשי אפשר למצא בארכיון הציוני בירושלים, כך שאפשר לראות מהכתבה הבאה שגם נשי הבונים החופשים ונשי חברי מסדר בני ברית נאספו ואף קודשו יחד עם גברים, בניגוד למה שאומרים שזה מסדר רק לגברים וכו’. וזה ציטוט מכתביה של ויקטוריה (וידה) ואלירו, ויקטוריה הייתה נשיאת לשכת
בנות ברית על שם הנרייטה סולד כפי שכתוב באנציקלופדית תדהר בערך על שמה. ויקטוריה ואלירו כותבת בספר שלה “זכרונות” עמוד 57 על הצטרפותה והצטרפות אשת הרב הרצוג למסדר בני ברית כך:

“אני מצטרפת לבני-ברית
יום אחד צילצלה אלי הגברת חנה פרומקין, רעייתו של השופט גד פרומקין, שהיתה נשיאת לשכת ״בת־ציון״, וסיפרה לי כי נשיא לשכת ״בני־ברית״ דוד ילין ביקש להיוודע אם הרבנית הרצוג ואני כבר חברות במסדר ״בני ברית״. וזאת לדעת, כי סניף מסדר “בני ברית” בירושלים נוסד ב-1881 על ידי דוד ילין וזאב הרצברג ותחילה נקרא ״ירושלים״… מכיוון שאנו עדיין לא
היינו “אחיות” – כלומר חברות – במסדר “בני-ברית”, זימנו אותנו לאולם ברחוב החבשים, שם שכנה לשכת ״בני־ברית״. באותו יום באו ״אחיות״ רבות. באו גם דוד ילין ורעייתו, שהיתה נשיאת הלשכה לפני פרומקין. האולם היה מלא מפה לפה וקושט בנרות לכבוד האירוע. אוירת קדושה ריחפה על הכל. על הבמה, לאורך שולחן ארוך ומקושט בזרי פרחים, ישבו חברי הנשיאות. הנשיא דוד ילין קם על רגליו ושקט השתרר באולם. הוא הקיש על השולחן וציוה על הגברת
הרצוג ועלי לקום ולהתייצב ליד שולחן הנשיאות. לבי פעם בחוזקה. תפילה מרנינה נישאה ברחבי האולם. הנשיא הסביר לנו את חשיבות מסדר ״בני ברית״ העולמי והראה לנו את סימני האחוה. ״זכיתי לקדש את הרבנית הרצוג וגברת ואלירו״, אמר נשיאנו, ״ומהיום הן אחיות במסדר. הצלחנה בכל מעשי־ידיכן וזכינה לשנות פעילות רבות למען עמנו״.”

נזכיר שוב דוד ילין היה ראש הבונים החופשים, וזה האדם שמקדש את אשתו של הרב הראשי למדינת ישראל לתוך אגודה שהוכחנו כי היא אחד עם הבונים החופשיים, יחד עם נשים של בונים חופשיים אחרים.

מצורפים עוד כתבות שבהם הרב הרצוג מברך ונואם באסיפות של בני ברית. ואף בני ברית מקימים לזכרו מושבה על שמו (מצורפת כתבה) וגם מזכירו האישי של הרב הרצוג, חכם משה כהן שאולי, מי ששימש גם כרב הראשי של יהדות טהרן, היה מבני ברית כפי שכתוב באתר החכם היומי, ויקפדיה ובאתר ה”צדיק שלי”.
קישור לאתר החכם היומי על חברותו עוזרו האישי של הרב הרצוג:
http://www.hyomi.org.il/page.asp?id=223

 

הרב יצחק ניסים:

הרב ניסים היה משתתף בכנסים של בני ברית, בכתבה שמצורפת מעיתון מעריב שפורסם בתאריך 06.05.1959 נאמר כי הרב נשא נאום בועידה של בני ברית בבנייני האומה שמי שהיה ראש מסדר בני ברית העולמי משתתף בה. ולאלו שאומרים שזה סתם נאום, לאחר מכן פורסם כי ראש מסדר בני ברית התארח בביתו כפי שפורסם בעיתון חרות בתאריך 08.06.1959:

“הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, יצחק נסים, קיבל בשבת את פרופ’ יואל רקח. מר פליפ קלוצניק נשיאה היוצא של בני ברית, מניו יורק, בלווית ארבעת
בניו.”

פורסם בעיתו מעריך בתאריך 14.03.1960:

” 90 חברי “בני ברית” ו-25 רבנים ומורים מארה”ב היו בשבת אורחי הרב הראשי מר י. נסים ורעייתו”

בכתבה הבאה בעיתון הצפה מתאריך 14.07.1958:

“מנהלי מוסדות “הלל” של בני-ברית באוניברסיטאות ארה”ב וקנדה נתקבלו בבת ע”י הרב הראשי הגריא”ה הרצוג ל”קידוש” ולתפלת מנחה בביתו של הראשון לציון הגר”י נסים. הקבוצה הוצגה על ידי הרב י.א. וולגלרנטר המזכיר הכללי של הרבנות הראשית לישראל”. ארגון הלל הוא רגון בת של מסדר בני ברית למי שלא יודע!

וזה אחד הרבנים שהיה ידוע בתקיפותו כלפי בני ישראל שעלו מאתיופיה או בני ישראל שעלו מהודו, ובונים חופשים ואנשי סוד הוא מארח בביתו בזרועות פתוחות.

הרב הראשי הרב איסר יהודה אונטרמן:
על שהיה אח וחבר במסדר בני ברית כתוב עליו בספר “עלי יובל” בהוצאת בני ברית לישכת הנשיא חיים ויצמן” שיצא בשנת 1940 בעמוד 15:

“ערב הקידושין היה כולו הוד ותפארת, ברטט נפשי נגשנו לטקס הקידושין שנחרט עמוק עמוק בלבנו והשרה על כולנו קדושה ממש. קודשו 20 אחים, אחד מבין 21 המועמדים לא יכול לבוא. נכחו בהיכל כבוד הרב האח אונטרמן, ראשי המסדר בארץ מערים שונות…”.

הרב אונטרמן אחד החברים המפורסמים בלשכת בני ברית כפי שפורסם רבות בעיתונות, לפי חלק מהכתבות בעיתונות אף נכח גם בהנחת אבן פינה ללשכת של הבונים החופשים (מצורף כתבות).

 

הרב שלמה גורן:

הרב שלמה גורן היה חבר במסדר בני ברית, בלשכת שערי ציון כפי שכותב מזכיר בני ברית יצחק אלפסי. בתמונה כפי שמפורסם באותו הספר, יושבים באותו שולחן עם הרב, הרב שאר ישוב כהן (נכתב עליו בהמשך) ושלום קסאן ושניהם היו בונים חופשים, ומעל התמונה הכיתוב “בטכס הכנסתו של הג”ש גורן ללשכת “שער ציון”.
מה ניתן להוסיף על זה?!

 

הרב אברהם אלקנה שפירא כהנא, ניקרא כך ככול הניראה על שם העסקן ר’ אברהם אלקנה זקס, שהיה סבא רבה שלו מצד אימו, האנה שפירא כהנא. בניו של אותו אברהם אלקנה זקס, היו קשורים לאגודות הסוד שציינו, אחד מהם הוא משה אליהו זקס שפירסמנו בפוסט הקודם כי היה חבר באגודת אחוה ובאגודת בני ברית, והשנייה היא חיה רישקא כהנא שנישאה לחבר אחר באגודת אחוה בשם אליהו אהרן כהנא כפי שכותב דוד תדהר באנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו. לכן הקשר שלו לרב קוק שהיה מקושר לאגודת אחוה ולישיבת מרכז הרב (קוק) לא כל כך היו מקריים. מצד שני אברהם אלקנה היה מצאצאי משה ריבלין שהיה אחד מבני משפחת ריבלין ומצאצאי הגר”א שהיו קשורים לתורות סוד וארגוני סוד למינהם, אחד מהם למשל היה יואל יוסף ריבלין שהיה אחד האנשים שעמדו בראש מסדר בני ברית בישראל (אביו של נשיא המדינה הנוכחי). הרב אלקנה שפירא המשיך בדרכם של תלמידי קוק וישיבת מרכז הרב, ואף ניהל את ישיבת מרכז הרב. הרב כהנא שפירא למד גם במוסד שבונים חופשיים רבים עברו בו והוא ישיבת עץ החיים, מי למשל? ראש הבונים החופשים דוד ילין, בצלאל לאפין, שלמה גורן ושאר ישוב שהיו גם קשורים לישיבת מרכז הרב, שמעון רוקח, יצחק יעקב ילין וישעיהו רפאלוביץ שהיה אחד ממיסדי אגודת אחוה ועוד, ואלו רק שמות שכבר הוכחנו לכם את חברותם באגודות הסוד. ולכן אפשר להגיד שגם הרב אברהם אלקנה כהנא שפירא לא היה רחוק מאגודות הסודת ומהמשפחות המקושרות המנהלות אותם.

 

נסיים עם שני הרבנים האשכנזים, הרב יונה מצגר והרב ישראל מאיר לאו, על מצגר מפורסם כי היה חבר בבני ברית ובארגון רוטרי שגם קשור לבונים החופשיים, כפי שפורסם באתר של הספריה החינוכית של מטח והנה קישור לאתר:

lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=12483

 

הרב ישראל מאיר לאו

הרב ישראל מאיר לאו היה חבר בבונים החופשיים לפי פירסומים של אתרים מסויימים, היה משתתף בכנסים של בני ברית והבונים החופשיים כפי שכותב עליו דוד תדהר בערך על שמו באנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו כרך 18 עמוד 5456:

“מרצה ונואם בנושאי יהדות בתנועות-נוער, במחנות צה”ל, בלשכות “בני ברית” ו”הבונים החפשים…”.

 

בעיתון לה ריפובליקה, העיתון השני הנפוץ באיטליה, פורסם כתבה שבה תוארה מפגשם של חברי הלשכה הגדולה של הבניה החופשית בישראל. המפגש נערך בעוד חלקם היו לבושים בבגדי הכהונה של הבניה החופשית שכלל בין היתר כפות לבנות והסינר של הבונים החופשיים. הרב ישראל מאיר לאו מוצג על ידי הכתב כבונה חופשי או כאדם דתי בעל השקפות קרובות לבניה החופשית, ובכך הוא רומז כי הרב לאו חבר במסדר הבונים החופשיים!
ולאחר מכן מביא הכתב ציטוט של הרב לאו שאומר כך (תרגום גוגל טרנסלט):

“העקרונות של הבונים החופשיים – אומר לאו – כולם כלולים בספר הספרים של העם היהודי.”

{במילים ספר הספרים של העם היהודי הוא לא מתכוון לכתבי הקודש\התנ”ך אלא לתלמוד!}.
מכאן אנחנו יכולים ללמוד לא רק שרבנים לקחו חלק, אלא שבמפגשים פנימים הם מלמדים שהבניה החופשית היא אחד עם דת ישראל, והרב לאו לא היחיד!!!
זה הלינק לכתבה בשפה האיטלקית מהכתובת ההרשמית של העיתון (ניתן להשתמש בתרגום של גוגל למי שרוצה) :

http://ricerca.repubblica.it/…/israele-un-patto-tra-politic…

עוד משהו חשוב באותה כתבה הוא שמצויין כי הרב הראשי של צהל גד נבון היה בונה חופשי, כפי שכתוב גם בויקפדיה, אך דמות מעניינת יותר שנכתב עליה כי הישתייכה לבונים החופשים הוא הרב שאר ישוב כהן. מקור נוסף שמציין כי הרב ישוב כהן היה חבר במסדרים סודיים, הוא יצחק אלפסי שכותב כי הרב שאר ישוב היה שייך למסדר בני ברית בספר ירושלים: תולדות ירושלים בשנים תרמ״ח־תשמ״ח (1988־1888) בראי לשכת ״ירושלים״ של בני ברית בעמוד
236:

הרב שאר ישוב כהן

“בשנת תשכ”ה נבחר כנשיא הרב שאר ישוב כהן, לימים רבה הראשי של חיפה. בגלל עיסוקיו הרבים כיהן הרב שאר ישוב כהן במשך שנה אחת בלבד. קידושיו נערכו ביום כ”ח באדר תשכ”ד (13.3.64), בהשתתפות נשיא הלשכה הגדולה ד”ר יהושע מזור.”

הרב שאר ישוב היה בנו ותלמידו של מי שמכונה “הרב הנזיר”, הרב דוד כהן, וכך כתוב על הרב דוד כהן בויקפדיה בערך על שמו:

” מתלמידיו הבולטים של הרב אברהם יצחק הכהן קוק ומהחשובים שבעורכי כתביו.”
עוד נכתב על שאר ישוב בויקפדיה כי חלק מרבותיו היו רבי דוד כהן אביו, הרב הראשי הרצוג והרב יהודה צבי קוק, בנו של הרב קוק, שהיה גם ראש ישיבת מרכז הרב. שאר ישוב למד בישיבת מרכז הרב, הישיבה הראשונה של הציונות הדתית שהרב קוק הקים. בין היתר היה גם הרב שאר ישוב סגן יו״ר הנהלת יד הרב הרצוג.וזה לכם קשר נוסף לרב קוק, הרצוג, לרבנים שהתחכנו תחת ידם ולבני ברית והבונים החופשיים.
———————————————————
עכשיו נסכם:
הראנו לכם בפוסט הקודם שאגודת אחוה, בני ברית ואגודת בני משה הם בעצם אגודות שהוקמו ונוהלו על ידי בונים חופשיים וקשורים למסדר זה בצורה ישירה. כעת הוכחנו שיש קשר בין הקמת מוסד הרבנות לבונים חופשיים והשלטון הבריטי, וגם הוכחנו לכם שרבנים ראשיים רבים משתייכים לאגודת בני ברית או קשורים אליה מאוד, מכן נסיק את המסקנה המתבקשת שרבים מן הרבנים הראשיים היו בונים חופשיים, והם עבדו אל אלילי הבניה החופשית ולא את אלוהי ישראל!

אחת מסיסמאות ארגון הבונים החופשים היא :”Ordo Ab Chao” בתרגום לאנגלית Order Out of Chaos שמשמעותו יצירת סדר מתוך בלאגן\כאוס. על פי אג’נדה זאת הם דוגלים בהרס כול המסורות והדתות ויצירת דת עולמית חדשה. כחלק ממטרה זאת הם פועלים למחיקת מסורות ישנות של צאצאי בני ישראל, ובית ישראל יוצאי אתיופיה היא דוגמא טובה כיוון שההתעסקות עימה הים בזמן האחרון וקל יותר לראות את ההשפעות של הבונים החופשיים בשל כך. בגלל סיבה זאת כמעט כול הרבנים הראשיים ידעו מה היא הדרישה שצריך לדרוש מבני ישראל שעלו מאתיופיה, דרישה שלא דרשו משום חילוני, והיא גיור. דווקא מאנשי דת הדוקים כיוצאי אתיופיה הם ביקשו גיור, כאשר הם נשאו את תמונתו של הרצל שקרא להתבוללות בעתיד במשרדיהם והביעו את הערכתם כלפיו בציבור. זה היה הרב קוק שהשווה את הרצל למשיח בן יוסף, כאשר בהספד של הרצל הוא קישר זאת עם מותו של משיח בן יוסף, בעוד תמך בפעילותו של פייטלוביץ וחבריו שאת מעשיהם האמיתיים בניסיון למחוק את תורת ישראל של יוצאי אתיופיה הבאנו בהרחבה.

הרבנים האלה שהיו קשורים לבונים החופשים היו רבנים שתולים שמשרתים אמפריות ובתי מלוכה, יותר מאשר את עם ישראל או אלוהי ישראל. ולכן לא תצא האמת מהם, ועל הקשר שלהם עוד נעמיק ונכתוב גם בעתיד. לעת עתה מה שחשוב שתזכרו זה שיש קשר בין הבונים החופשיים לרבנות ישראל, בהמשך הדברים יתבהרו יותר ויותר.

אנחנו יודעים שחלק גדול מהאנשים הוא שטופי מוח, מיהו שטוף מוח?
אחד שלא יודע לשאול, אחד שלא יודע לברר את האמת, אחד שחרטו על מוחו בתק’ לימודיו באחד המוסדות חומר מסויים והוא משנן אותו בעיקביות מבלי שהעובדות או המציאות יפריעו לו מללכת בדרכו הסלולה!
יש נבואות על תופעה זאת ולכן אנחנו לא מתפלאים!!!

וליודעי כל אלו אנחנו אומרים לכו לחקור וללמוד, זו היא מיצותו של נביאי הנביאים, והאדם הצנוע מכל אדם, הנביא משה וכך הוא כותב:
{יד} יָֽצְאוּ אֲנָשִׁים בְּנֵֽי בְלִיַּעַל מִקִּרְבֶּךָ וַיַּדִּיחוּ אֶת יֽשְׁבֵי עִירָם לֵאמֹר נֵֽלְכָה וְנַֽעַבְדָה אֱלֹהִים אֲחֵרִים אֲשֶׁר לֹֽא יְדַעְתֶּֽם: {טו} וְדָֽרַשְׁתָּ וְחָֽקַרְתָּ וְשָֽׁאַלְתָּ הֵיטֵב וְהִנֵּה אֱמֶת נָכוֹן הַדָּבָר נֶֽעֶשְׂתָה הַתּוֹעֵבָה הַזֹּאת בְּקִרְבֶּֽךָ: (ספר דברים פרק יג פסוקים יד-טו).

הערה:
מצורפים כתבות, ציטוטים וחומר תומך נוסף למי שירצה לעיין.
הנושא הזה הוא בסיס להבנת האמת, ולכן אנחנו מתמקדים בו, ולא מאהבה לנושא הזה!!!

התגובות סגורות לפוסט זה