לקראת חג הפסח הקרוב השגרה משכיחה, בואו ניזכר באסתי טסאפיה בת 17 שמעשייה גרמו לכולנו התרגשות עצומה.

מחמם את לב: הקופאית שילמה במקום הקשישה.

1,118

מעשה במעט מן האור הדוחה הרבה מן החושך החברתי .” …

 

אישה קשישה קנתה מוצרים בסניף של יינות ביתן בראשון לציון ולא היה לה מספיק כסף עבור הקנייה. הקופאית אסתי טסאפיה בת 17 בלבד ! שילמה את היתרה.

מעשה מחמם לב דובר ברחבי ראשון לציון במהלך הפסח . ביום חמישי ערב החג הגיע תושב האזור לסניף “יינות ביתן” באזור התעשייה הישן בראשון לציון. כאשר עמד בתור הוא ראה איך אחת הקופאיות במקום, אסתי טסאפיה, מוציאה כסף מכיסה כדי להשלים את סכום הקנייה עבור אישה מבוגרת שלא היה לה מספיק כסף.

“הסתובבתי לאסוף את המוצרים שרציתי, הגעתי לקופה והמתנתי בסבלנות בתור. כאשר הגיע התור שלי ראיתי מהצד השני של הקופה אישה מבוגרת שרכשה קצת מוצרי יסוד לחג הפסח”, מספר עד הראייה. לדבריו, אותה אישה לא יכלה לשלם את מלוא הסכום עבור הקנייה שלה.

“פתאום ראיתי את הקופאית שצריכה לעשות לי חשבון, שולפת מארנקה כסף ומשלמת את יתרת החוב של האישה הקשישה. למרות שגם אני הצעתי לשלם חלק מהחשבון, הקופאית אמרה: ‘זה בסדר, כסף זה לא הכול בחיים, אנחנו חייבים לעזור אחד לשני ולתת לאנשים החלשים’.

“התרגשתי מאוד מכך שיש אנשים שלמרות שהם עובדים במשכורת מינימום, גם עוזרים לחלשים. רק אנשים שאינם מרוויחים הון יכולים לעשות מעשה מרגש ואצילי שכזה”, הוא אומר.

האיש כתב פוסט על המקרה ברשת הפייסבוק, והביא לכך ששיתופים רבים החלו להתרוצץ בפורומים של ראשון לציון. בעקבות כך, הפכה הקופאית אסתי טסאפיה לגיבורת העיר.

יאסו זללו, פעיל חברתי מראשון לציון  אף הלך לאחר פרסום הפוסט לסניף שבו עובדת טסאפיה, וביקש לפגוש את הקופאית שהנעימה לכולם את החג.
“היא הזכירה לכולנו שאנו  בני חורין להחליט ולהתנהג אחרת מהנורמה הישראלית שלרוב היא  דורסנית  ולא נעימה  לצערנו הרב   , אומר זללו. “בעשייה האצילית שלה היא הזכירה לכולנו שאנו  פניה של החברה הישראלית ובכוחנו לשנות זאת לטובה  , במעשייה אסתי נתנה   תקווה  ודוגמה אישית לכל אחד ואחת מאיתנו שאנו יוכלים להגביר את האור  הפנימי שלנו  ובכך נדחה המון מהחושך החברתי.

חג שמח וכשר ותהיו  אנשים טובים  .

 

התגובות סגורות לפוסט זה