מילים הממחישות מה היא החשיבות של שימור מורשת והתרבות עבור דור העתיד ובכלל עבור האנושות !

מאת : יאסו זללו

1,329

מילים הממחישות מה היא החשיבות של שימור מורשת והתרבות עבור דור העתיד ובכלל עבור האנושות !
——————————————————————–

” המשימה הזו לא נועדה כדי להצליח , אם הם היו כנים ,הם היו אומרים לנו את זה . הם היו אומרים לנו שהרבה אנשים מתים , למי אכפת מאומנות ? הם טעו , זה בדיוק על מה שאנו נלחמים , עבור התרבות שלנו ועבור הדרך חיים שלנו. אפשר למחוק דור אחד שלם , אפשר לשרוף את בתיהם,ואיכשהו הם יחזרו. אבל אם תשמיד את ההישגים שלהם ואת ההיסטוריה שלהם , זה יהיה כאילו הם מעולם לא היו קיימים . הם יהיו רק אפר מרחף!.
זה מה שהיטלר רוצה !! וזה דבר שאנחנו לא יכולים לתת לו להתרחש ” .

המילים לקוחות מתוך סרט ” ציידי האוצרות ” מבוסס על סיפור אמיתי !
בסוף מלחה”מ ה-2 , מחלקה צבאית אמריקאית בלתי רגילה נשלחת להציל יצירות מופת, ספרים עתיקים , מגנבים נאצים…..

אחי יהודי אתיופיה אם בזמן מלחמה הלכו בשביל לשמר את היצירות האומנות האלה , אז קל וחומר אנחנו הקהילה למודי הסבל והתופת בגולה ,מחויבים זהו חוב היסטורי שלנו עבור הורינו שחירפו את נפשם בשביל לשמר את המורשת לבית אבא , אז מי אנחנו “שנזרוק הכל ??? בשם מי? האם בשם ” פיקציית הישראליות ” ???? בשם מה ” ההשתלבות “???
אנו מחויבים לשמור, לתעד ,ללמוד וללמד , את המורשת העתיקה בת אלפיים חמש מאות שנה לדורות עולם ! ולהנציח בגאון את ההיסטוריה לבית משפחת בית ישראל במרכזי מורשת בכל עיר ועיר , זה חשוב יותר מאשר מאבקי סרק , פרוייקטים הזויים ,חומש, עצמאות ,דרך חדשה , והשד יודע מה ..! המאבק צריך להיות הנצחה והנגשה בכבוד של מורשת אבות אבותינו עבורנו ועבור י ילדנו לעתיד שילמדו זאת בבתי הספר , ע”י אותה למידה וחשיפת המראה שלנו אל עבר פני החברה הישראלית נביא גם לצמצום ואף אפילו למיגור הבורות שהשלכות הישירות שלהם אנו רואים היום ובכל יום , תופעות חשוכות שמתעצמות כלפינו , והכל מבורות של הכלל , “מפחד האחר “תאמינו לי , אולי חלק מזערי וזניח מרשעות !

זכרו תמיד ״העבר הוא היסטוריה ההווה הוא מתנה והעתיד הוא תעלומה ?

אהבתם ? שתפו ותפרגנו לאתר והזמינו את החברים בשביל להתרשם ממורשת עתיקה וקסומה ומקסימה .
שבוע טוב מלא וגדוש במורשת אבות אמן !

התגובות סגורות לפוסט זה