הידעתם ? שבמהלך מלחמת קוריאה הכוח האתיופי השתתף בכ238 קרבות וניצח בכולם. הכח האתיופי היה הכוח היחיד שלא נפל ממנו אף שבוי, מכיוון שאף אחד מהחיילים לא נפל שבויי .

באדיבות גיל קרין . פורסם בקבוצת חובבי היסטוריה . על כך נאמר בתחבולות תעשה לך מלחמה.

584

במהלך מלחמת קוריאה, אתיופיה שלחה 3158 לוחמים אל קוריאה כחלק מהמאמץ הבינלאומי נגד התפשטות הקומוניזם. למרות האימון הדל והנשק הנחות של הכוח אל מול הצבא המאומן של צפון קוריאה וסין,

הם לחמו בצורה יוצאת דופן. הכוח האתיופי נודע כאגדי בזכות האומץ והטקטיקה שלו. הכוח האתיופי השתתף בכ238 קרבות וניצח בכולם. הכח האתיופי היה הכוח היחיד שלא נפל ממנו אף שבוי, מכיוון שאף אחד מהחיילים לא נכנע. בנוסף, האתיופים מעולם השאירו את הגופות שלהם בשטח, מה שחיזק את האמונה בקרב אויביהם, שלא ראו אדם שחור מימיהם, שהם יצורים על טבעיים.

באחד הקרבות הכח האתיופי נתקל בכח צפון קוריאני חזק ממנו והחל לאבד שטח. באמצע שדה הקרב, במהלך יוצא דופן, חלק מהחיילים האתיופים לקחו בשר נא ששימש כמזון והחלו לאכול אותו בסמוך לגופות האויב. הצפון קוריאנים חשבו כי החיילים האתיופים אוכלים את הגופות ולכן נמלטו משדה הקרב,ובאמצעות התכסיס הזה הצבא האתיופי ניצח בקרב.

 

עוד גירסה אומרת : את הדברים האלה :

במלחמת קוריאה שלחה אתיופיה 6,037 חיילים בחסות האו”ם במלחמה נגד סין וצפון קוריאה .
במהלך 253 הקרבות בהם השתתפו הכוחות האתיופים נהרגו 121 חיילים ונפצעו 536 , הכוח האתיופי נחשב עד היום כנועז והאמיץ ביותר בכוחות שנלחמו בקוריאה מכיון שהוא לא הפסיד באף לא קרב אחד , בין חייליה לא היה אף שבוי אחד והיא מעולם לא השאירה את גופות חייליה בשטח .

מספר מיתוסים התפתחו בנוגע לחיילים האתיופים מכיון שהאויבים שלהם לא ראו מעולם גופה של חיילים שחורים האמונה הייתה שהם יצורים על טבעיים .

* כול שנה עד היום ישנו טקס בקוריאה לזכרם של החיילים האתיופים
ישנו רחוב ומסעדה על שמם של הגדודים האתיופים.

מקורות : https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kagnew_Battalion

http://www.bbc.com/news/magazine-19639459

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kagnew_Battalion

התגובות סגורות לפוסט זה