רוב המוחלט של תלמידי ישראל והוריהם לא ידע לציין את מהלך הקרב החשוב מאין כמותו שהתרחש ב18/2/1941באתיופיה בו כוח גדעון הקטן בגודלו, שכלל לוחמים יהודים אתיופים אמיצים, הצליח להביא לידי הדיפת האיטלקים. קרב חשוב וקריטי זה סייע בסופו של דבר להשלמת מהלך השתלטות בעלות הברית על אתיופיה ותבוסת האיטלקים.

לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה . 

1,208

 היום אינו רק תאריך שבו במשך שנות קיומה מציינת מדינת ישראל את “יום השואה” כשבתכני הלימוד הדגש הברור הוא על שואת יהודי אירופה.
היום הוא גם יום למחאת יהודים יוצאי אתיופיה על הדיכוי המתמשך , האלימות, ההשפלה והגזענות של הממסד כלפיהם, ועל אף שאת המלחמה החשובה הזו הם מקיימים עבור כולנו, ועל אף שעדות נוספות בעם סובלות מדיכוי, רבים אינם מזהים את עצמם כחלק בלתי נפרד מהמאבק המוצדק הזה ומגדילים לעשות בגילויי גזענות אינדיבידואלים בנוסף לזה של הממסד.
אני מוצאת קשר ישיר בין מצב הדיכוי האתיופי (והמזרחי) לבין העובדה שהרוב המוחלט של תלמידי ישראל והוריהם כיום לא יודע שכשמוסוליני החיל את חוקי הגזע על מזרח אפריקה, נרצחו יהודים אתיופים רבים ביניהם 44 ממנהיגי הקהילה שהואשמו בבגידה והמרדה.
הרוב המוחלט של תלמידי ישראל והוריהם לא ידע שבשנת 1940 הגיעו פקודות מרומא להוציא לפועל את התוכניות להשמדת יהודי אתיופיה במקביל לתהליך ההשמדה של היהודים על ידי גרמניה הנאצית באירופה, אך תבוסת איטליה לבעלות הברית במהלך מלחמת השחרור האתיופית מנעה את מימוש ההוראות.
רוב המוחלט של תלמידי ישראל והוריהם לא ידע לציין את מהלך הקרב החשוב מאין כמותו שהתרחש ב18/2/1941באתיופיה בו כוח גדעון הקטן בגודלו, שכלל לוחמים יהודים אתיופים אמיצים, הצליח להביא לידי הדיפת האיטלקים.

קרב חשוב וקריטי זה סייע בסופו של דבר להשלמת מהלך השתלטות בעלות הברית על אתיופיה ותבוסת האיטלקים.
את וינגייט שהוביל את הכוח הם כן מכירים אגב (את בלאצ’ה סאפו, אגב גיבור נוסף, הרבה פחות וגם זה אנדרסטייטמנט), אבל לרוב, אף אחד מהם לא ידע לקשר בינו לבין חייליו האתיופים האמיצים- בתמונה, וינגייט וחייליו הגיבורים באדיס אבבה.

https://youtu.be/75GQ3rwxtZI

התגובות סגורות לפוסט זה