התקווה שאבדה (התמונה צולמה ב 1922 על ידי ד”ר יעקב פיטלוביץ. סיפורו של הגיבור..

מאת :הסופר דניאל בלטה .

811

התקווה שאבדה
(התמונה צולמה ב 1922 על ידי ד”ר יעקב פיטלוביץ.
סיפורו של הגיבור…
אברהם בן מאיר(גטהון אברה) עלה בשנת 1921 לירושלים עם שלושת חבריו יונה בוגלה ,אברהם ברוק(ארמיאס ברוק), וחזקיהו פנחס(בלטה פנחס) שיוזכרו במועד אחר. אברהם הצליח להגשים את חלומו. לעלות לירושלים בגיל 11. עוד בגיל צעיר חלם אברהם לסיים בית ספר בהצטיינות ואחר כך ללמוד לימודי הרפואה על מנת לעזור לאחיו באתיופיה .
אברהם הצליח להגשים את לימודיו בהצטיינות יתרה, אך לצערו ולצער בני קהילתו, לאחר שסיים את לימודיו הרפואה ובמהלך השתלמות לניתוח חלה אברהם וכתוצאה ממחלתה זו נפטר אברהם בטרם עת ונטמן בבית עלמין היהודי בצרפת. וכך גם שני חבריו שעלו יחד עמו . הילד החרוץ והרופא העתידי של הקהילה הלך בטרם עת ובכך השאיר קהילה שלמה המומה ,פצועה וכאובה עד עצם היום הזה.

כך כתב אברהם בן מאיר לחבריו אשר נמצאים ירושלים (עיתון “חברינו” 1924)

מכתב לאחי מציון
הכותב הוא אברהם בן מאיר אחד מארבעת החניכים ב לירושלים ולאירופה על ידי ד”ר יעקב פיטלוביץ1921.

המכתב נכתב בוינה ב 1924
“אחי, מדוע לא תשאלו לשלומי ולא תתענינו בי? האם כל מכתבי אשר שלחתי לכם לא באו לידכם? אני מחכה בכל יום לקבל את מכתבכם בכיליון עיניים ואין, אם אני שומע שאיש בא מארץ ישראל אז אני הולך ושואל אותו אם היה בירושלים במעון היתומים “תושייה” – אבל אין איש יודע.
אחי מה שלומכם, איך אתם מבלים את הזמן? הקבלתם תעודות טובות בסוף שנת תרפ”ד? איך נבנית ארצנו הקדושה? אומנם אני שומע על אודות ארצנו הקדושה גם פה במרחקים. אחי, ודאי תחפצו לדעת על דבר שלמי, אני ברוך ה’ בריא. גם פה יש לי הרבה חברים .אני לומד בשקידה .אני לומד לעת עתה אצל מורה פרטית ואחרי חצי שנה אני חושב להכנס לגימנסיה ושם אלמד כשמונה שנים אחר כך אלמד בע”ה באוניברסיטה, שם אלמד כשש שנים עד שאהיה לרופא ואחר כך אבוא אלכם לעזור לעמנו לעם ישראל”……………………………

1 תגובה
  1. שלום says

    וואו אין מילים

התגובות סגורות לפוסט זה