“משל” האריה ובת האיכר

זהו משל מאוד חשוב מאוד מפי אבותנו הגיבורים והשנונים!

645
יום אחד עבר האריה ליד המעין בכפר ולפתע ראה נערה יפהפייה צועדת יחפה, מהמעיין וכד המים על כתפיה. עקב האריה אחריה עד שהגיעה אל הבקתה שלה ונכנסה פנימה.
מבטו של האריה אמר הכל. התקרב האריה לבקתה ונתן שאגה אדירה. לשמע השאגה יצא האבא החוצה וכשראה את האריה האימתני שאל אותו מיד לרצונו.
– את בתך, שאג האריה , את בתך אני רוצה לשאת לאישה. האיכר נדהם אולם מיד התאושש. – ברצון, ברצון אתן לך את בתי, אבל אם בתי תראה אותך ככה היא תמות מפחד. לך לפחות תוריד את רעמת השיער האיומה שלך.
טוב, אמר האריה והלך למספרה הכי טובה בעיר וחזר קצוץ שיער לחלוטין ושוב שאג את שאגת האימים שלו ושוב יצא האיכר. – את הבת שאג האריה ומיד.
-בסדר, השיב האיכר רק תעשה טובה, הציפורניים האלה שלך, הבת שלי תראה אותם היא תמות מפחד. לך קצץ אותם ואני כבר מכין לך את בתי. – אל תשכח, אני מיד חוזר, השיב האריה וכיוון פעמיו אל המניקיוריסטית הטובה בעיר.
– ואל תשכח גם להוריד את הגולה הזאת המאיימת בקצה הזנב, צעק לעברו האיכר.
– טוב, אחרי כמה זמן שוב נשמעה שאגת האריה בפתח הבקתה. יצא האיכר והתבונן בהנאה רבה באריה.
– דבר אחרון אני מבקש ממך, אמר האיכר ונימה של לעג נשמעת בדבריו – המלתעות שלך, השיניים האיומות האלה. זה לא מתאים לבתי. לך עקור אותן וראה את העניין סגור.
כשחזר האריה ובמקום שאגה הצליח להשמיע איזו יללה מגוחכת.
– כן, מי אתה? שאל האיכר.
– מי אני? אני האריה שבא לקבל את בתך לאישה.
– את בתי, בחיים לא אתן ליצור כמוך, חסר צורה ואופי. לאחד כמוך שמוכן לשנות את עצמו, את התכונות המיוחדות לו. אמר האיכר והיכה במקל שבידו על גבו של האריה חסר הצורה שנמלט מהמקום בבושת פנים.

מסקנת הסיפור:
, לפני שממהרים לקנות את האמירות של “שכחתם”, “לא ידעתם” “התנתקתם ” השתבשו “וכו’, ולפני שממהרים לנטוש את מסורת עם ישראל שאבותינו שימרו בחירוף נפש במשך אלפי שנים.
מי שמזלזל בעברו, מי שמזלזל במסורת שלו, מי שלא מכבד את עצמו, מי שמוריד את ראשו בכניעה ונע באי נוחות כאשר אומרים לו שהמסורת שלו אינה נכונה ומקבל עליו את הטענות האלה תוך כדי שהוא חושב מבין יותר מהוריו ומזלזל בהם, סופו שיזלזלו בו ויהפוך להיות שעיר לעזאזל.

*”עם שאינו מכבד את עברו גם ההווה שלו דל – ועתידו לוט בערפל .

*דע מאין באת ולאן אתה הולך”.

*המנוע צמיחה של רבים מהקהילה היא הזהות היחודית ששמרה עלנו בקנאות אלפי שנים בגלות והביאה אותנו ארצה * * * שְׁמַע בְּנִי מוּסַר אָבִיךָ וְאַל תִּטֹּשׁ תּוֹרַת …

התגובות סגורות לפוסט זה