נבואותיו של אבא אְיָסוּ זימְרוּ זצ”ל

844

נבואותיו של אבא אְיָסוּ זימְרוּ זצ”ל.

מאת : משה יצחק .

בשנת 81 גרנו בכפר שליד טֶדָה . הנקרא גינְמוֹרָה . כל התושבים היו קרובי משפחה
ורוב המוחלט היו נכדים של אבא אְיָסוּ ויֶזבנש ז”ל.

בשנת 1982 היה ניסיון לעלות לירושלים, אך לא צלח. בינתיים, אבא אְיָסוּ עם רעייתו ונכדיו הגיעו לוֶוגֵרָה, אצל אח של סבא שלי ועם קבלת הודעה על אי הצלחה לעלות לארץ חזרו לכפר גוּלְטוֹש. בכפר הזה היית גרה אחותו הצעירה, עם בעלה וילדים וכמובן שאר התושבים. בשנת 85-6 בכפר גוּלְטוֹש היה בית כנסת על גבעה ושם הייתה איזו אבן רחוב וארוכה, כאלו מישהו סדר את האבן לאדם שתהיה לשעת המנוחה.

באותם השנים אבא אְיָסוּ הצדיק התגורר בבית של נכדו אזזו סְבְהָט ז”ל .

אבא אְיָסוּ הצדיק היה יוצא בשעות הקטנות של הבוקר להתפלל בבית הכנסת ולאחר התפילה היה חוזר הביתה, אך מיד היה חוזר לבית הכנסת להתפלל עוד תפילות. מאחר ואבא אְיָסוּ הצדיק היה כבר אדם מאוד מבוגר הוא היה נשאר שם בבית התפילה עד ערב. ואת מנוחת הצהריים היה נח בשמש, על אותה האבן הארוכה והרחבה. וכך עשה הרבה מאוד שנים עד שנהיה חולה.

תקופה קשה עברה על המשפחה ופחד הורגש בכל הכפר שמא הצדיק אבא אְיָסוּ יסתלק מאתנו ולא יהיה מי שיתפלל שירדו גשמי ברכה ולא גשמי קללה. הנכד אזזו ובתו אָמַרֶץ התחילו להבין שהמצב נהיה יותר קשה ואף קריטי ומסוכן. נכדים בוגרים התבקשו להכין ארון קבורה. וחלק הנכדים נסעו לגונדר עם דגנים בכדי לטחון אותם במכונה מודרנית וכך להכין קמח – כך כולם הכינו עצמם ליום הגרוע מכל.

לאחר כמה ימים של תפילה ובקשה מעת השם שירחם על הצדיק, לא אחרה להגיע הישועה המבוקשת מאת השם יתברך. השם שלח לו רפואה שלמה. לאט ובהדרגה התחיל לחזור לעצמו. יום אחרי יום התחיל להתחזק. איזה פלא . איך שהוא חזר לעצמו קודם כל התחיל להתפלל, אך הפעם זה היה בבית ולא בבית הכנסת. השמחה בבית היית גדולה ונרגשת – ברוך השם הוא חזר לעצמו.

אבל הנס והפלא לא הייתה רק הדרך בה החלים מהמחלה הקשה ואף אפשר לומר, חזרתו מהמוות, אלא איך שהוא התעורר לגמרי הבין וידע את כל מה שנעשה בזמן מחלתו – הבין את הכנת הקמח, הבין את הכנת ארון הקבורה והבין את הכנת הפלפלים והתבלינים שישמשו לתיבול סעודת הקבורה שלו.
ואז אבא אְיָסוּ זימְרוּ אמר והתנבא, אהיה שוב פעם חולה מאוד כמו עכשיו, אבל ילדים יקרים שלי וכל אוהביי היקרים שלי, אני מבקש לא להילחץ. אני רוצה שתדעו, איני נפטר פה ולא אמות פה בגלות, אלא אגיע לארץ אבותיי, לירושלים, ושם אמות ושם אקבר ולא פה.

את ארון הקבורה ביקש אבא אְיָסוּ זימְרוּ להוציא ולהתקין אותו ליד הרפת, בכדי שישמש להגשת אוכל ושתיה עבור הפרות.

ולא עבר זמן ושוב פעם חלה במחלה קשה, בדיוק כפי שהוא אמר. שוב הפחד הורגש, אבל הפעם הייתה תקווה למשפחה שהוא לא יסתלק כפי שהוא התנבא.

התגשמות החלום
===========
בשנת 1989 זכה אבא אְיָסוּ זימְרוּ לעלות לירושלים עם רעייתו. אבא אְיָסוּ זימְרוּ התגורר בעיר לוד, ליד הנכדה חנה וליד רב דוד יוסף זצ”ל. לאחר שגם בתו עלתה לארץ התגוררו יחד עמה במרכז הקליטה בלוד. בכל אותם השנים שאני זוכר אותו הוא התפלל כל בוקר וערב. ולא משנה מה, הוא לא הפסיד יום אחד תפילה.

אשרי האיש שככה לו.

בשנת 1993, לאחר ביקור אצל קרובי משפחה חזר אבא אְיָסוּ זימְרוּ ונהיה חולה כפי שהיה בעבר. הבת ורעייתו שזכרו את נבואתו אשר התנבא שם באתיופיה, היו בטוחות שהרגע הגרוע והמפחיד של המוות של אבא אְיָסוּ זימְרוּ הגיע.

והנה שוב נס גלוי לעני כל. הצדיק הבריא לגמרי ממחלתו חזר לאיתנו הראשון.

שבת אחרונה עם הצדיק.
==============
עד שנת 1995, לרוב הקיצותי ביום השבת והתעוררתי ברגע ששמעתי את קולו של אבא אְיָסוּ זימְרוּ, אך באותה שבת הצדיק התפלל כל כך חלש שלא יכולתי לשמוע אותו ולא התעוררתי.

ולבסוף הגוף התעורר לבדו ומיד חשתי שמשהו לא בסדר. הפניתי את מבטי אל המקום שבו נהג אבא אְיָסוּ זימְרוּ להתפלל ואני רואה את הצדיק זצ”ל לא כתמול שלשום, הוא נראה ממש חלש. פניתי אליו בקריאה “אָבֵיי אָבֵיי, אתה רוצה שניקח אותך לבית חולים הרים 4 אצבעות ולא היה מוכן לשמוע על שום בית חלום.

מצבו של אבא אְיָסוּ זימְרוּ הלך והדרדר וביום ראשון נילקח לבית חולים אסף הרופא ולא חזר משם.

הנבואה שהתקיימה .
===============
יום לפני שהסתלק ממשפחתו לגנזי מרום, אבא אְיָסוּ זימְרוּ ביקש שיבוא הרב דוד יוסף זצ”ל.

ואלה הן מילות הספד מפי הרב דוד יוסף זצ”ל :
” הצדיק הכשר הזה, אמר לי, יהיה רצח של ראש ממשלה. ולאחר מכן גם יהיה רעידת אדמה.”

סבא רבה היקר שלי זכיתי להיות איתך וללמוד ממך המון במיוחד להימנע מלשון הרע .
סבא רבה היקר שלי אמשיך לזכור אותך תמיד.

נשמתך תהיה צרורה בצרור החיים ועל משכבך יבוא השלום.

ת.נ.צ.ב.ה .

התגובות סגורות לפוסט זה