רק בישראל ! הרב אסולין קצב התינוקות מתמודד לרב העיר חדרה.

שתיקה רועמת!!!

517

לפני כשנה פורסם תחקיר של כאן תאגיד השידור על המוהל שנתן לתלמידים לא מנוסים לעשות את הברית לילדים ממוצא אתיופי ואף קרא להם “התינוקות האלה הם בשר תותחים”. השבוע התברר לציבור הרחב כי הרב אסולין הינו מועמד לרב העיר חדרה, הבחירות יתקיימו ביום חמישי הקרוב.
לפני שנה כתבתי על השתיקה רועמת:

“שתיקה רועמת!!!
בתחקיר של תאגיד “כאן” הזדעזעתי לראות את הרב אסולין שולח צעירים חסרי ניסיון בעבודת המוהל וללא רישיון, לערוך טקס ברית מילה במקומו בקרב העדה האתיופית ועובדים הזרים.
“בשר תותחים”
הזדעזעתי לשמוע את הביטויים הגזענים של הרב. “יש את האתיופים הרגילים ויש גם סודנים, שהם יותר גרועים, הם

שחורים כמו כושים. ללמוד עליהם זה הכי טוב שבעולם. זה לא באולם, אין אנשים, אין אבא, אין כלום. גם אם אתה עושה טעויות אפשר לתקן, הם לא מבינים מה זה טעות אפילו, זה בשר תותחים, כמו שאומרים. גם אם תחתוך עקום, לא יגידו לך כלום, כי הם לא מבינים כלום.”
“שתיקה רועמת”
חברי מועצת העיר חדרה צריכים לראות את עצמם כנציגיה של הקהילה הנפלאה. דרישה לגינוי פומבי מטעם כל חברי המועצה נפלה לאוזניים “ערלות”, על אף ניסיונות של חלק מחברי המועצה לניסוח הודעת גינוי משותפת פומבית , אך ללא הצלחה. כבודו של המוהל הועדף על פני רמיסת כבוד של קהילה שלמה וכבוד של כלל האוכלוסייה.
גזענות, צרות אופקים, בורות ובערות אינן צומחות משום מקום, כמו כל צמח שוטה, כמו כל טפיל, הן זקוקות לקרקע פורייה. קרקע פורייה היא קרקע של שתיקה!!! יש עוולה שבשתיקה של חברי המועצת העיר.
עצרו את הגזענות וגנו את התופעה המחרידה בפומבי ללא היסוס!!!”

עברה שנה ושתיקה רועמת הפכה לחוסר בושה מוחלט. סגנית ראש העירייה חדוה יחזקאלי מצטלמת באירועים פומביים עם הרב אסולין.
דעתי היא שאסור שבתפקיד של רב העיר יכהן אדם שקורא לילדים בשר תותחים, ביטוים כמו “יש את האתיופים הרגילים ויש גם סודנים, שהם יותר גרועים, הם שחורים כמו כושים”. אני קורא לכל תושבי העיר להתנגד בפומבי למועמדותו של האיש לתפקיד רב העיר.

התגובות סגורות לפוסט זה