Cialis or Viagra Stronger Palexia 50mg Prednisolone Et Insomnie Fluticasona Inalador

חשיפה: הידעתם ? ״שהציונות התחילה בשנת 1862 באתיופיה ללא כל קונגרס״.

650

חשיפה !
הידעתם ? ״שהציונות התחילה בשנת 1862 באתיופיה ללא כל קונגרס״.
נא להכיר את מייסד תנועת השיבה הציונית הראשונה בעולם עוד לפני החלוצים והבילויים .
——————————————————————————

זהו חכם אבא מהרי נולד בתחילת המאה התשע עשרה בחבל קווארה בקהילת ״בית ישראל “.

לאחר שהוסמך בתור קייס , הפך חכם אבא מהרי לנזיר והחל בחיי בדידות שבהם נדד מכפר לכפר ולימד יהודים תורה .

בשנת 1860 נפגש היהודי לשעבר והמסיונר הנוצרי שטרן לראשונה עם החכם אבא מהרי ,כשנתיים לפני שמהרי הוביל את בני ״בית ישראל ״ בניסיון העלייה ארצה .

כך מתאר המסיונר הנוצרי שטרן את הפגישה ״אבא מהרי , המנהיג , במצנפת לבנה כשלג ובלבוש באותו צבע ,מחזיק מטה ארוך עשוי באמבוק, הדומה למטה של בישוף , נע בכבדות חרישית .
הופעת האיש היתה מרשימה ומלאת הוד , כך שבקושי יכול אדם להסתכל בו בלא הערצה וכבוד. להערכתי , הוא כבן שישים שנה , דמותו אצילית וסמכותית ,מצחו גבוה ורב הבעה ,עיניו עצובות וחסרות מנוח, ומבע פניו,שהיה לפנים ודאי מתון ומושך, נעשה מוזר ביותר ולא ארצי כתוצאה מאילוף עצמי והסתגפות ״.

ראו מה רושם המסיונר “מרטין פלד בכתביו ” על אבא מהרי שנודע בקרב בית ישראל אתיופיה ואף מחוץ לה, כאיש ישר, צדיק ומכובד, בעל ראייה נבואית.

” פעם אחת נתוודעתי אל נזיר, אבא מהרי, שהיה משוכנע לגמרי כי קרובה העת שבה יקבץ האל את היהודים מקרב כל העמים אל ארץ אבותיהם. הוא האמין כי אז הם יבנו את מקדשם בירושלים, כמתואר בנבואת יחזקאל, ויעבדו את האל על-פי תורת משה ” …סוף ציטוט ….

מסריו של מהרי הושתתו על יסודות של משיחיות וציונות , והוא היה האיש אשר בישר על תחילת הציונות בקרב ״בית ישראל אתיופיה ״ . רוב דבריו כיוונו למטרה אחת – עלייה לארץ ישראל וסיום הגלות . בין הגורמים שהשפיעו על אבא מהרי ניתן לציין את מלחמת האזרחים שהתחוללה באותם ימים בין הנסיכים מחוזיים ובתי אצולה ואת פעילות המסיון והמסיונרים כדוגמת “שטרן ” ומרטין פלד , שאת “הציטוטים” הבאנו בפנכם “) שפגעה ביהודים. אבל יותר מכל הושפע אבא מהרי מעלייתו לשלטון של הקיסר תיאדרוס השני, שהעריך את היהודים ושאף לכבוש את ירושלים מידי המוסלמים .הוא אשר אמר, ״האישה היא ירושלים והבעל הוא אתיופיה ״. אבא מהרי ראה בכל הדברים הללו סימנים לקירוב קץ הגלות . על פי המסורת ,אלוקי ישראל נגלה לאבא מהרי בחלום הלילה ואמר לו: ״זמן הגאולה הגיע , עליך להוביל את היהודים לארץ ישראל ״. אבא מהרי אסף אלפים רבים מ״בית ישראל אתיופיה ״וסיפר להם על החיזיון . אלפים יצאו איתו במסע רגלי קשה ומפרך . כשהגיעו לים סוף עמדו והביטו בים , והמים מיאנו להיבקע . רבים מהם הטילו ספק באמינות החלום , והפצירו באבא מהרי לחזור על עקבותיו לאתיופיה . אבא מהרי מיהר להרגיע את הציבור ונאם בפניהם בעניין הציונות : ״עלנו להאמין כי א-לוהים בוחן אותנו כפי שעשה לאבותינו ביציאת מצריים .אז הוא חצה את הים לשניים , כך יעשה גם הפעם ״. הוא האמין שא-לוהים עמו משגיח על הציבור .אבא מהרי נטה את מטהו על הנהר ,אך המים לא נבקעו .הוא נכנס ראשון לים איתו אלפים שהאמינו שא-לוהים יחצה את הים .רבים מהם טבעו ,והניצולים חזרו לאתיופיה ,התיישבו בכפרים והקימו את קהילה יהודית באזור סימאן , טיגראיי . המסע הראשון של יהודי אתיופיה לארץ ישראל נחל ,אם כן ,כישלון צורב וגבה קורבנות רבים ,אך הציג ניסיון של מעבר מהדמיון אל הרציונל , הכהן מהרי אומר : ” מה שראה (אבא מהרי) היה לעתיד . הם לא הגיעו, הם לא זכו להגיע.
והותיר אחריו סיפורי גבורה של אנשים פשוטים שהאמינו שיבוא יום ובניהם יחצו את הים וישובו הביתה לארץ ישראל, לבנות ולהיבנות בה. אין ספק שניסיון עלייה זה הפך למיתוס בעיני רבים מ ״בית ישראל ״ אתיופיה ,ונתן השראה לרבים , כ -120 שנה לאחר מכן , לעזוב את כפריהם ולצעוד לכיוון ארץ ישראל שגם שם למרבה הארוניה קיפחו אלפים בדמם בשביל לעלות ארצה , היש ציונות יותר מכך בעולם ! .

אז זכרו המסע לעבר החלום הציוני במובן הפיזי הראשון בעולם התחיל באבא מהרי והמשיך אצל רבים מעולי אתיופיה בשלהי שנות 80 דרך המסע המפרך בסודן ארורה אל עבר כור מחצבתנו ארץ ישראל.

התגובות סגורות לפוסט זה


Sitemap