חשיפה: הפרקליטות מודה ב’ידיעות’ שהתנגדות מנדלבליט לועדת חקירה על מח”ש היא לא ממשלת מעבר! ולא מניעה משפטית! החשש הוא אחר.. .

440

כמה בלוף האכילו אותנו בשבועות האחרונות הכותרות זעקו היועמ”ש נגד שר המשפטים: יש מניעה להקים ועדה שתחקור את מח”ש במכתב ששלח לאוחנה, כתב מנדלבליט כי יש מניעה משפטית להקמת הוועדה ערב הבחירות לכנסת, מתוך חשש שההחלטה עלולה להיראות כמונעת משיקולי שוחד בחירות.טעם נוסף להתנגדות היועמ”ש להקמת הוועדה הוא שיש חשש שהקמת ועדת הבדיקה הממשלתית בעניין מח”ש תכבול את שיקול-הדעת של הממשלה הבאה. “עצם הקמת הוועדה בנסיבות העניין תשפיע הלכה למעשה על הממשלה הבאה ותציב אותה בפני עובדה מוגמרת בכל הנוגע לעצם קיומה של הוועדה והתוצרים של עבודתה”, כתב היועמ”ש.

אלה שהבוקר ב’ידיעות אחרונות’ מפרסמים שבנוסף לטענה של היועמ”ש אביחי מנדלבליט בדבר התנגדותו להקמת ועדה ממשלתית שתבחן את התנהלות מח”ש בגלל שמדובר במינוי של מממשלת מעבר, וזה נראה כמו שוחד בחירות. אלא שגורמים בכירים במערכת המשפטית כך לדברי ‘ידיעות’) יש חשש אחר לגמרי, שמינוי זה “ימשיך את קמפיין נתניהו של לחקור את החוקרים” כלשון ‘ידיעות אחרונות’

אם נתבונן אנו בדברים של הבכירים במערכת המשפטית ל’ידיעות אחרונות’ הם בעצם מודים פה שהטענה שהעלה מנדלבליט שמתנגד להקמת הועדה בגלל שזו ממשלת מעבר, היא כלל לא נכונה. אלא שהחשש והפחד האמיתי הוא שאם תוקם ועדה שכזו, החוקרים יתנו את הדין ויאלצו להסביר באילו דרכים הפעילו לחץ על עדי המדינה.

כזכור פורסם לא אחת שהחוקרים בתיקי נתניהו הפעילו לחצים בלתי חוקים בעליל ואף סחטו אותם דרך גורמים שלישיים בצורה חמורה ביותר, שלאחר מכן כינו זאת ‘תקלה’.

בסופו של יום כל התחינות והספינים של היועמ”ש לא עזרו בניגוד לדעת היועמ”ש התקבלה החלטת ממשלה לחקירת מח”ש

התגובות סגורות לפוסט זה