הכירו ד״ר יצחק אלוף משנה בצה”ל קצין רפואה ראשי בפיקוד דרום! פרגנו לתותח בלייק/והגיבו.

122

הכירו ד״ר יצחק🙏 אלוף משנה בצה״ל💪
גאוות העדה האתיופית בישראל, הוא מסומן כקצין רפואה ראשי בעתיד.

יצחק נולד באדיס אבבה שבאתיופיה, ילדם השני מתוך ארבעה של רחמים וקסאץ’ יצחק. אביו היה שליח של ארגון ציוני, שפעל להעלאתם של יהודי אתיופיה לישראל דרך סודאן, והאם הייתה מורה. בשנת 1983 נאלץ אביו לברוח מאתיופיה לישראל עקב פעילותו הציונית הבלתי חוקית והאם נשארה לגדל לבדה את ארבעת ילדיה בעוני רב.

יצחק היה תלמיד מחונן וכבר בגיל 15 בשנת 1988 החל את לימודי הרפואה באוניברסיטת אדיס אבבה. כשהיה בן 18 בשנת 1991 נאלץ להימלט מאתיופיה כדי שלא יגויס לצבא האתיופי בעיצומה של מלחמת האזרחים האתיופית ועלה ארצה לישראל. כעבור שנה התקבל ללימודי רפואה באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע במסגרת העתודה האקדמאית. בכך היה לסטודנט הראשון לרפואה במדינת ישראל, שמוצאו אתיופי.

לאחר סיום לימודי הרפואה החל את שירותו בצה”ל, ואת קורס הקצינים בבה”ד 1 סיים כ”מופת גדודי”. בתחילה שירת במשך כשנתיים כרופא גדודי של גדוד 101 של חטיבת הצנחנים ואחר כך כשנתיים שימש כרופא של יחידת מגלן, איתה השתתף במבצע חומת מגן ובמבצעים נוספים. לאחר מכן החל את התמחותו בכירורגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע בשנת 2004, אך התמחותו נקטעה עקב פרוץ מלחמת לבנון השנייה. היה אחד מרופאי חטיבת הנח”ל באותה מלחמה, עימה השתתף בקרב סלוקי העקוב מדם והיה אחד מפצועי החטיבה, 12 שעות לפני תום המלחמה.

לאחר סיום ההתמחות בכירורגיה מונה ד”ר יצחק לראש מדור רפואה בפיקוד הדרום ובשנת 2012 מונה לקצין הרפואה של אוגדת עזה. במסגרת תפקידו זה השתתף בין היתר במבצע עמוד ענן והיה הרופא שהציל תחת אש את חייו של סא”ל (מיל.גיל סיטון. משנת 2015 כיהן כראש ענף רפואה מבצעית בדרגת סגן-אלוף. בנובמבר 2017 הועלה לדרגת אלוף-משנה ונכנס לתפקידו כמפקד רפואה פיקוד הדרום.


התגובות סגורות לפוסט זה