פנים אמיתיות עם ח”כ גדי יברקן

724

הכירו לעומק את סרן במיל’ גדי יברקן:

✅ראש ומייסד המכינה בארי ע”ש ברל כצנלסון

✅פעיל חברתי שני עשורים

✅הקים ועמד כיו”ר מטה המאבק לשיוויון חברתי ליוצאי אתיופיה מאז 2006.

✅הוביל את התכנית הממשלתית, תכנית חומש, וכשזאת לא מומשה – הגיש עתירה שזכתה בפסק דין מהדהד. זכה ב- 870,000,000 ש”ח עבור שילוב הקהילה בחברה.

✅ יזם והוביל את הסכם השכר ההיסטורי לייבוא דגן טף מאתיופיה לישראל בעת משבר ייבוא הטף בשנת 2012

✅ עמד בראש המאבק בהכרה בקייסים כמנהיגים רוחניים/דתיים כחלק מההנהגה הדתית של עם ישראל.

מחבר ספר “מתחיל מהתחלה”

במה גדי מאמין:
מאמין שמדינת ישראל היא הבית השלישי של זמננו, שיבתו של עם ישראל לארץ ישראל היא מימוש חזונם של נביאי ישראל. על הבית הזה צריך לשמור.

הדברים הראשונים שעומדים מבחינתו על סדר היום:

👈🏻 כלכלית
“יש הרבה פתרונות קלים לבעיות גדולות אך נדרש אומץ והבנת המרכיב האנושי של החברה הישראלית – ע”מ לספק פתרון אנושי. לא הגיוני שלזוגות צעירים, שהם העתיד – לא תהיה דירה ראשונה ואופק כלכלי. זה רק מראה על חוסר תכנון ואסטרטגיה לטווח ארוך. לא צריך להיות גאון כלכלי, צריך רגישות חברתית וחשיבה נכונה. לא הגיוני שבשנת 2019 יהיו משפחות רעבות בישראל וההוכחה לכך הם ניצולי השואה שהם תעודת עניות לכל אזרח במדינת ישראל.”

👈🏻 מדינית
“לא שבתי אחרי גלות של 2500 שנה בכדי לתת חלקי מולדת. יחד עם זאת, מדינת ישראל חייבת לחתור לשלום אזורי המושתת תחילה על בטחון, ואחר כך כל השאר. שיבתו של עם ישראל לארץ ישראל היא מימוש חזון הנביאים ואנחנו ברי מזל שחיים בתקופה היסטורית זו.”

👈🏻 חברתית
“אני מתחייב לפעול למען שינוי השיח המשסה והמפריד בחברה הישראלית ובעם ישראל.
אני רואה את מדינת ישראל כבית השלישי של זמננו, זה אומר שכולנו צריכים לנהוג בחרדת קודש בהתנהלות שלנו למען המדינה, כי אם חלילה נאבד אותה – אני לא רואה הזדמנות חוזרת. אסור שהבית הזה ייפול מבפנים.”

👈🏻 קליטה ועלייה –
“מדינת ישראל הוקמה להיות המגן הפיזי (“לעולם לא עוד”) לעם ישראל באשר הוא, ובית רוחני מאז אברהם אבינו ועד היום לכל בני/נות ישראל. המדינה חייבת לשנות את הגישה הסלקטיבית בעליה ממדינות “חזקות כלכלית” לעומת עליה מדינות שאינן “חזקות”. העליה היא המענה הדמוגרפי לשכננו. קליטה נכונה של כולם היא חובה שהיא זכות.”

👈🏻 גזענות ושיוויון חברתי
“אחת הסיבות שבגללן נכנסתי לפוליטיקה היא להיאבק בגזענות עד חורמה. בגזענות צריך להילחם כמו שנלחמים בטרור, ללא הנחות. כחלק מהמאבק בגזענות – אני מאמין שה”קייסים” הם “עמוד האש” של ביתא ישראל. זכות שהיא כבוד עבורי לקדם את מעמדם בישראל”.תודה רבה.

תכירו מנהיגות_אחרת ובוחרים_באחריות גדי יברקן Gadi Yevarkan
ליכוד

התגובות סגורות לפוסט זה