פרשיית ח”כ יברקן מסתעפת חיזוק מפתיע “ממעוזות השמאל והימין

1,674

הדילוג המהיר והכל כך אלגנטי של חבר הכנסת גדי יברקן  ממקום 33 בכחול לבן למקום ה-20 והבטוח  בליכוד הרגיש לרבים בתחילה כאקט אופורטוניסטי עד שהעובדות התבררו שזוהי יותר יהירות של הנהגת כחול לבן שלא השאירה ברירה ומקום לח”כ הצעיר יברקן , וכתוצאה מכך התמיכה לא איחרה גם מלהגיע ממעוז של השמאל והימין יחד .

העיתונאי הימני עמית סגל בחדשות ערוץ 12 הרחיב לומר שבעקבות המהלך של גדי יברקן ובריחת קולות לכחול לבן אין להקל ביוצאי אתיופיה בישראל “תם עידן התמימות “. צפו במשדר חדשות סופ”ש.

עמית סגל “היזהרו בקולות של יוצאי אתיופיה” , תם עידן התמימות.

צפו בסגן ראש השב”כ לשעבר שהיה ממוקם במקום 39 במפלגת כחול לבן שהוזז למקום 45 והלא ריאלי ובכך גרמו לו לפרוש מהמפלגה.

סגן ראש השב”כ לשעבר אומר ” בני גנץ הוא דיקטטור “

איש השמאל נחום ברנע הוא עיתונאי, פובליציסט ובעל טור ב”דבר” ואחר כך ב”ידיעות אחרונות”, חתן פרס ישראל בתחום התקשורת לשנת ה’תשס”ז.

נחום ברנע :
“קשה לגנות את גדי יברקן על מעשהו. המערכת הפוליטית הבהירה לו שהוא שם לא בגלל כישוריו, חזונו או קסמו האישי, אלא בגלל צבע עורו. הפוליטיקאים ניצלו אותו; הוא ניצל אותם. הם הציעו לו סידור עבודה: הוא לקח
.

אני משער שהוא מתחרט על חלק מהציוצים המתלהמים שלו נגד נתניהו והליכוד, ציוצים שמוטחים בו עכשיו מחדש. אבל בכך הוא לא נבדל מפוליטיקאים אחרים: כולם מצייצים; כולם סולחים לעצמם וממשיכים הלאה.

יעלון והחבורה הקטנה שלו, יועז הנדל וצביקה האוזר, היו אמורים לשמור עליו בכחול לבן. הם פישלו בשמירה. אבל כחול לבן היא קואליציה מסובכת: מי שנוגע באיזונים הפנימיים, עלול להפיל את הפירמידה כולה. הדיון בשאלה מה לעשות במקום שהתפנה, התקיים בבית המפלגה ברמת החייל שלשום אחר הצהריים. הדיון היה עצבני וסוער. במקום להעניש את יעלון, הוא קיבל פרס: למקום ה־33 הוקפץ אנדרי קוז’נוב, פעיל יוצא רוסיה שהסתנף אליו. קוז’נוב היה כל כך חשוב, שבכירי הרשימה לא היו בטוחים בשמו”.


התגובות סגורות לפוסט זה