מנפצים מיתוסים ! האם יש תורה שבעל פה לבית ישראל יוצאי אתיופיה ?

627

מהיא התורה שבעל פה ע”פ נוסח קהילת בית ישראל יוצאי אתיופיה ?
——————————————————————–

נתחיל מכך האם יש תורה שבעל פה לבית ישראל יוצאי אתיופיה ? כן! חד משמעי ! יש תורה שבעל פה !!! ותיתפלאו לשמוע שרוב התורה הזו היא אכן בעל פה ! בדגש בעל פה ! אתם תמהים בטח שאתם שומעים זאת לראשונה , וזה לא בכדי , אנו במאמר הזה ננסה להפריח את הטענות השקריות הרבות שדבקו בקהילת בית ישראל תודות לרבנות ישראל החשוכה .

לפני שנענה על מקצת מיכלול השקרים וההשמצות שהורינו סובלים מכך, ורבים מקרב צעירי העדה ובכלל הנתונים לשטיפת מח יום יומית במערכת החינוך , בישיבה וכו וכו … שבעקבות כך חלקם מאמצים את הטענות האלה באינוס מוחי זדוני .

אתם צריכים להבין שבעידן מלכות השקר הרבני הם ניכסו ולקחו בלעדיות על צמד המילים “תורה שבעל פה” = גמרא , תלמוד ,ופרשנויות רבניות בלבד ! הבנתם ? למי שלא הבין בהמשך תבינו , סבלנותת.

אם כן מהיא התורה שבעל פה ?

התורה שבעל פה היא קודם כל , מסורת אבות , מנהגים , פרשנויות , מה שקרוי בהגאה הלכות שחכמים פירשנו ותיקנו גדרות .

מה ההבדל בין התורה שבעל פה של בית ישראל יוצאי אתיופיה , לבין התורה שבעל פה של הרבנות החדשה כיום ?

ההבדל בקצרה מבלי להכנס לתחלואות הרבים בתחום , שהתורה שבעל פה של בית ישראל יוצאי אתיופיה היא ראשית לרוב בעל פה כפשוטו , זה בעקבות איסור קדום , ולאחר מכן המסורת או הפרשנות היא ברוח התורה הכתובה , והכי חשוב שהיא אינה בניגוד לתורה הכתובה!! !

היא ברוח הזו … ” כִּי הַמִּצְוָה הַזֹּאת, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם–לֹא-נִפְלֵאת הִוא מִמְּךָ, וְלֹא רְחֹקָה הִוא. יב לֹא בַשָּׁמַיִם, הִוא: לֵאמֹר, מִי יַעֲלֶה-לָּנוּ הַשָּׁמַיְמָה וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ, וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ, וְנַעֲשֶׂנָּה. יג וְלֹא-מֵעֵבֶר לַיָּם, הִוא: לֵאמֹר, מִי יַעֲבָר-לָנוּ אֶל-עֵבֶר הַיָּם וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ, וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ, וְנַעֲשֶׂנָּה. יד כִּי-קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר, מְאֹד: בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ, לַעֲשֹׂתוֹ.

“שמע דברי חכמים ! אך לעצתי שמור” – (משלי ??). שלמה, בן סירא והנביאים שמרו על מצוות התורה כמשמעותם התכליתית וחזרו עליה בפשטות ובחוכמה .

ואילו מצד שני של המתרס התורה שבעל פ.. של היהדות הרבנית החדשה היא בניגוד מוחלט לתורה הכתובה , ואף הגדילו לכנות בחוצפה את התורה הכתובה אגדה , הייתם מאמינים ?
ויותר גרוע מכך החליטו להכתיר את התורה שפירשנו בני אדם כתורה עליונה על התורה הכתובה ואף קבעו אותם רבנים פושעים שאין שום משמעות לתורה הכתובה ללא התורה שהם כתבו במו ידהם ..עד כמה עזות מצח , שלא תבינו נכון זהו חלק ממהלך אסטרטגי מתוחכם שיצרו את שליטתם ואת מלכות השקר שאנו עדים לו היום , ואת אחיזתם ככלי ערובה את פירשון דבר אלוקים לכל צרכהם .
אנו רואים כיום עדויות לכמה וכמה דוגמאות על ציבור צרכני הדת בעם ישראל , ראו את מונופול אבסורד הכשרות והשחיטות , ראו את הייחס למנהיגות הרוחנית שלנו , .אך יותר מכך אני תמהה על דבריו של חברי שלמד בישיבה וסיפר לי כמובן אך אילצו אותו ללמוד גמרא ומשנה תחת עינם הפקוחה של פרשנויות רשי וחז”ל . ןוששאל.לפשר התורה הכתובה אמרו שהיא לא רלבנטית ! ומה שנכון זה תורה שכתבו בני אדם ופירשנו זאת הייתם מאמינים ? . יחי ההבדל ..

הניגוד בין שני תפיסות העולם הללו , מייצר פולומוס כוחני וכפיה דתית על עדת בית ישראל יוצאי אתיופיה מצד אותו מונופול רבני , וגרוע מכך שאותם “שרצים רבניים ” מאשימים את עדתנו היקרה , בקראות , ובהעדרות תורה שבעל פה , והכי מעליב מבחינתי שהם טוענים לפריצות הורנו , ולממזרותנו ימח שמם וזיכרם !

. בואו נבהר את הנקודה : אפרופו ההבדל בין עדת הקראים לבין עדת  בית ישראל אתיופיה,

הבנתם של רבים וטובים לוקה בבורות במקרה הטוב ובהטעיה במקרה הגרוע. הקראות אינה מקבלת כל פירוש שהוא על התורה שבכתב ובנוסף אינה מכירה בסמכות החכם שבכל דור ודור לתקן תקנות לפי הצורך והזמן. מסורת אבותינו רחוקה מהקראות כמזרח ממערב. כיצד יסביר אותם הדיוטים את טבילת האישה בסוף היום השביעי לנידתה? את חיוב הברכות הראשונות? את השחיטה ודיניה? את ספר ההלכות ליום השבת , את הספרים השונים , ספר היובלים, חנוך , ועוד ארון ספרים שלם בפרשנויות מכל טוב , את חיוב התפילה בוקר וערב, או את תקנת שבעה דורות (אצל יהודי תיגריי שינו את התקנה לחמישה דורות בנסיבות הזמן)? ואסתפק בזה רק מקוצר היריעה. איך אותם רבנים יסבירו את ההלכות האלה ללא קיומה של תורה שבעל־פה חיה ותוססת?

מסר לאותם לזהויות מבולבלות !

עצה של אוהב: אל תמהרו לוותר על המורשת הערכית והמנהגית שלכם. כור היתוך אולי אינו מילת גנאי אבל במציאות של ימינו כל ויתור על מנהג או הלכה הוא בלתי הפיך. ילדכם כבר ישכחו למה היה נהוג ככה ונכדיכם ישכחו שפעם היה ככה נהוג. טכנולוגיה ולמידה מתקדמת לא מוכיחה על איכות האנשים. בלב אירופה המתקדמת טכנולוגית וחינוכית של המאה הקודמת טבחו מיליוני אנשים תחת ההנחה שהם בני אדם נחותים. גם כן דוגמא לקידמה ותרבות. בואו נלמד מלקחים שנרכשו של מי שעברו תקופת שלהי כור ההיתוך: אל תרגישו נחותים מול אף אחד אחר. תהיו גאים בשוני שלכם.

נסיים בפרק ” במשלי,ח: ” חנוך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה ״.

למי שרוצה לקבל עוד הסברים ולהעשיר את עצמו ניתן להיכנס לקישור הזה בוא, הכהנים (הקסים ) והרב ד”ר שרון מסבירים בהרחבה

לינק לסרט:

 

התגובות סגורות לפוסט זה