מי אתה הרב חיים דרוקמן ??

כת חב"ד - הרבי מלובביץ - עובדי עבודה זרה .

641

הרב דוד מאיר דרוקמן (נולד בז’באלול תש”ז,אוגוסט 1947) הוא רבה של קריית מוצקין,  ורב קהילת חב”ד !!   בקריות וסגן יו”ר עמותת הרבנים פיקוח נפש.

הרב דרוקמן היה חבר המטה העולמי להצלת העם והארץ, וסגן יו”ר קונגרס הרבנים למען השלום. הוא נמנה עם “הזרם המתון” בחב”ד בסוגיה המשיחית. הרב דרוקמן קרא לסירוב פקודה מטעמים הלכתיים[2].

חכו עוד רגע תבינו למה אנו מספרים לכם זאת.. תחזיקו חזק : 

אז כמו שהבנתם הוא שייך לזרם חבד

צעירים רבים מבית ישראל יוצאי אתיופיה מחפשים כתף להישען עליה, סביבה תומכת, משהו שירגיע אותם וייתן להם מזור. כידוע, אחד הדברים שהכי זמינים לכולם בכל מקום, היא הדת. בד”כ הם נופלים לזרמים ו/או לכתות הזמינות ביותר. כת חב”ד עושה עבודת שיווק מיסיונריות יוצאת מן הכלל! לכת חב”ד תקציב מאוד גדול ויכולת שיווק מצוינת. הכת הזו מכוונת את השיווק שלה בעיקר לקהל יעד עם רקע סוציו-אקונומי נמוך, אנשים שלא כל כך מוצאים את עצמם, הם גם מכוונים את השיווק שלהם לתרמילאים ברחבי העולם. בכדי להצליח במשימתם הם מקימים בתי חב”ד במדינות רבות. אפילו בעיניי כתות משחישתיות אחרות, כת חב”ד נתפסת ככת של מטורפים שמאמינים שהרבי לא רק משיח הוא ״האלוקים״ בכבודו ובעצמו !?!?

כת חב”ד במקור נוצרה באוקראינה אולם היא התפתחה ועוצבה מחדש באמריקה. כת זו הושפעה רבות מהנצרות. כמו ביהדות החדשה של הרבנות, גם בכת חב”ד הביטוי “לא תעשה לך כל פסל וכל תמונה” (שמות כ’, ג’) ” נשחק, ופולחן סביב תמונות קיים בצורה מוחצנת, כאמור השפעה מהנצרות. כמו בנצרות, הם משתמשים גם בחפצים אשר נותנים להם סימבולים של קדושה, כמו שבנצרות יש תמונות של ישו, גם בכת חב”ד יש תמונות של הרבי מילובביץ’. זה מובא באופן מוחצן, לדוגמא מתוך “שיחת גאולה ” “עמדי בסמוך לתמונת הקדושה של הרבי ואמרי פרק תהילים בכוונה גדולה ולאחר מכן הכריזי את קבלת המלכות-‘יחי אדוננו מלך המשיח ל”ו, ובקשי בקשתך”.

כמעט בלתי אפשרי למצוא פרסום מיסיונרי ומשיחי של חב”ד שאין עליו תמונה של הרבי מילובביץ’
דייויד ביירגר, חוקר יהודי שחקר רבות את הנצרות ורואה בחב”ד ככת המעתיקה מהנצרות סמלים ותפיסות משיחיות מביע תמיהה עמוקה על השתיקה של החסידיות האחרות ביהדות החדשה, לשתיקה שלהם הוא קורא “סקנדל”. כמו כן חוקרים רבים אומרים על כת חב”ד שהיא כת עם תפיסות “משיחיות קטסטרופליות”. ישעיהו לבוביץ’ הגדיר את רבי מילובביץ’ “פסיכופט או נוכל”. כל העובדות הנ”ל אינם מוכרים עבור רבים מהמאמינים של רבי מילובביץ’ אשר רואים בו כמשיח, גם העובדה שלרבי מילובביץ’ לא היו ילדים תרמה לכך שאנשים ראו בו כמשיח, כמו ישו הנוצרי שלא היו לו ילדים.

מה כת חב”ד חושבת על בית ישראל אתיופים?

 

כת חב”ד בטוחה שבית ישראל האתיופים אין להם כל קשר לעם ישראל, הם רואים באתיופים כגויים לכל דבר ועניין. גם אם יתגיירו, רבים לא רואים בהם כיהודים, אלא אם יתגיירו דרכם בלבד ויקבלו את התפיסות המשחישתיות שלהם יחשיבו אותם כגיור יהודי , גם אז בתנאי עבדות הם יוכלו להינשא רק לגיורה ועוד כהנה וכהנה מיגבלות .
כת חב”ד הם בין האנשים אשר כותבים נגד בני העדה. יתכן שרוב האנשים שם הם אנשים טובים אך, הבעייתיים ביותר הם ההנהגה שלהם ותפיסת עולם הפחות מוכרת למאמינים בשטח.

בניגוד לכת חב”ד, דת עם ישראל שהאתיופים משמרים במשך אלפי שנים, אינם עושים עבודות שיווק, אינם עוסקים בעבודות מיסיונריות, מקיימים את הביטוי “”לא תעשה לך כל פסל וכל תמונה”, הדת מתבססת על צניעות, כבוד, נימוסים, מוסר ועשיית משפט צדק ככתוב בתורת משה.

דף הנחיות שמפרט את האמת על אמונותיה ודרכה של ישיבת חב”ד היה גורם לכל אדם שפוי להרים את רגליו ולברוח אבל, כמו בכל כת אחרת, ההנהגה חושפת את תורת הכת טיפין טיפין, בתהליך ארוך של שטיפת מוח הדרגתית במהלכה השפוט מאבד את כושר שיפוטו, מפסיק לחשוב בכוחות עצמו ומאמץ במלואם את כול דברי רבניו, עליהם הוא חוזר בפני כול מי שמוכן לשמוע.

לסיום אם טעינו? עיוותנו? השמטנו? סילפנו? שכחנו? הולכנו שולל? לא הבנו? לא הצגנו תמונה מלאה? בתחתית הדף תוכלו להעיר על המאמר ולכתוב כל העולה על רוחכם, בסימן חזרה למורשת אבות .

אהבתם את המאמר?? שתפו על הקיר שלכם והזמינו את חבריכם לסמן ‘לייק’ לאתר  מורשת בית ישראל  אתיופיה .

 

 

 

 

 

 

 

 

התגובות סגורות לפוסט זה