חולה הולך לרופא, צמא הולך למים, ויהודי הולך לירושלים’.

גאולה כהן .

702

גאולה כהן בת 88 שתבדל לחיים ארוכים, נולדה ב-25 בדצמבר 1925 , היא זן נדיר נצר לארץ ישראל היפה , מהלך חייה היוו השראה להמון כותבי ספרים וסרטים , מלוחמת בצעירותה באירגון האצ”ל ,עד בריחתה ממאסר  ” משבי האנגלים , עד שלבסוף הוקמה מדינת ישראל , ונמנתה על מייסדי תנועת התחיה. כלת פרס ישראל לשנת תשס”ג על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

כפעילת ציבור ניבחרה לכנסת ישראל והיתה ח”כ מאוד תוססת , הובילה מאבקים אין ספור, למען כלל העולים ,
מפאת הזמן והמילים , קצרה הייריה מלגולל את העשייה הציבורית המוברכת של האישה האצילה והמרשימה הזו .כמובן יש אין ספור מאמרים , וספרים שנרשם אודות פועלה אם המון נשמה יתרה ! למי שמעוניין יש אפילו ספר שהיא שהיא כינתה ” בשם הכינוי האהוב עליה ” הפנינה ” ספר אודות מורשת יהדות אתיופיה .

עליה נאמר “מגאולה עד גאולה ” !

משנות פעילותה הציבורית היא נוצרת במיוחד את “הרגעים המרגשים עם היהודים שעלו מאתיופיה. ” אני זוכרת את עצמי היא אומרת במתחם הקונסוליה הישראלית באדיס אבבה, וכל אימת שאני מזכירה את ירושלים, הילדים מוחאים כף בהתלהבות עצומה, וקייס הקייסים – הכהן הגדול של יהודי אתיופיה – מסביר לי: ‘חולה הולך לרופא, צמא הולך למים, ויהודי הולך לירושלים’.
“כעבור חודשים אחדים מצאתי את עצמי עומדת בשדה תעופה צבאי קטן בצפון הארץ, ליד כבש מטוס ענק של צה”ל, אחד מרבים שהטיסו באותו היום את עולי מבצע שלמה לישראל. ראש הממשלה שמיר לצידי, מושיט את ידו אל אחת הילדות ושואל אותה לשמה והיא משיבה: ‘ירושלים’. שמיר נדהם. אחד מעובדי הסוכנות, שאף הוא הגיע מאתיופיה, הסביר לו שזה שם מקובל מאוד לבנות אצל יהודי אתיופיה. אחר כך שמעתי את הרמטכ”ל דאז אהוד ברק שואל את מי שהוצג לפניו כקייס הקייסים, ‘כמה זמן חיכית באתיופיה עד לעלייה לארץ?’ והכהן משיב לו: ‘אלפיים וחמש מאות שנה, מאז חורבן בית המקדש הראשון'”.
ולכן אנחנו ” מורשת בית ישראל אתיופיה  מתכבדים להעניק את פרס ” יקירת יהדות אתיופיה ” לגב’ גאולה כהן, כהוקרה , על פעילותה, ותרומתה, היוצאת דופן למען חברה ישראלית קולטת עלייה .


“מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי, וְעֵינַיִךְ, מִדִּמְעָה: כִּי יֵשׁ שָׂכָר לִפְעֻלָּתֵךְ נְאֻם-ה’, וְשָׁבוּ מֵאֶרֶץ אוֹיֵב. וְיֵשׁ-תִּקְוָה לְאַחֲרִיתֵךְ, נְאֻם-ה’; וְשָׁבוּ בָנִים, לִגְבוּלָם”

התגובות סגורות לפוסט זה